Rekordowa liczba uczestników IV Biegu Tygrysa

2015-08-13 18:10:44(ost. akt: 2015-08-13 11:19:25)
„Biegów Komandosa jest wiele. Bieg Tygrysa jest tylko jeden – w Orzyszu” - tak brzmi hasło promujące czwartą edycję ekstremalnego biegu terenowego, który odbędzie się w ramach IV Pikniku Militarnego w Orzyszu. Wyzwanie podejmie w tym roku ponad 200 osób. To rekordowa liczba uczestników tej imprezy.
IV Piknik Militarny potrwa cztery dni. W programie między innymi widowiskowy „Tank Crash”, podczas którego będzie można zobaczyć jak czołg miażdży samochody, pokazy antyterrorystyczne, projekcje filmów, bezpłatne szkolenia Polskiego Systemu Walki Wręcz Haller. Wydarzeniu będą towarzyszyły również imprezy sportowe. Wyścig kolarski o Puchar Ministra Obrony Narodowej czy Mistrzostwa Służb Mundurowych w siatkówce. Poza tym miasto zostanie podzielone na specjalne strefy szkoleniowe. Bazy będą znajdowały się między innymi przy stacji paliw „OKOŃ”, na Plaży Miejskiej w Orzyszu, w Ogródku Jordanowskim i Starej Strzelnicy. A tam miasteczko rycerskie, pożarnicze tory przeszkód, wystawy upamiętniające wybitne postacie historyczne, czy zjazdy z wysokości na linie, tzw. tyrolka. W sobotę (22 sierpnia) z Ogródka Jordanowskiego wyruszą, w trasę liczącą 26 kilometrów, uczestnicy Biegu Tygrysa. Organizatorzy imprezy podkreślają, że walczą o miano najcięższego biegu terenowego w Polsce. Tak więc, łatwo nie będzie. Oficjalne rozpoczęcie IV Pikniku Militarnego w Orzyszu w środę (19 sierpnia) o godz. 10.30 w Ogródku Jordanowskim. Przedtem uroczysta Msza święta w Parafii Wojskowej w Orzyszu. O godz. 10. ulicami miasta przejdzie barwna parada. Szczegółowy program na plakacie.

bas
pisz@gazetaolsztynska.pl2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5