Trzy wieczory, trzy wyjątkowe koncerty

2015-06-08 10:19:47(ost. akt: 2015-06-08 12:03:24)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Monodram "Diva for rent" mezzosopranistki Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd zakończył trzydniowy projekt operowy, który w miniony weekend odbył się w Orzyszu. Oprócz znanej śpiewaczki na scenie w Sali widowiskowo-sportowej wystąpił Bogdan Kierejsza, wirtuoz skrzypiec, a wszystko w ramach projektu „Otwieramy drzwi do świata muzyki. Muzyka łączy pokolenia” .
Spotkania z operą rozpoczęły się w czwartek (4 czerwca), recitalem Alicji Węgorzewskiej-Whiskerd "Kolory miłości". Koncert poświęcony był Janowi Pawłowi II. Dzień później można było posłuchać Bogdana Kierejszy. Skrzypek podczas piątkowego wieczoru (5 czerwca) zaprezentował między innymi nowoczesne aranżacje operowej klasyki. W sobotę (6 czerwca) po raz kolejny wystąpiła Alicja Węgorzewska-Whiskerd. Tym razem artystka zaprezentowała się w komediowym monodramie operowym "Diva for rent". Wszystkie z trzech koncertów miały zaktywizować seniorów i przekonać orzyszan do tego, że muzyka poważna nie musi być zawsze "poważna", a opera wcale nie musi być nudna.

Wydarzenie sfinansowano ze środków otrzymanych od Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

red.
pisz@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna/url]

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5