Przed nami 23. Finał WOŚP

2015-01-07 08:00:00 (ost. akt: 2015-01-08 09:08:17)
– Nieważne jaka będzie pogoda, czy będzie słońce, deszcz, grad czy huragan, my i tak wyruszymy o godz. 8. z puszkami na ulice Orzysza, Okartowa, Dąbrówki, a pieniądze, które trafią w tym roku do puszek przeznaczone zostaną na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów – z entuzjazmem zapowiada orzyski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który pracę rozpocznie już w najbliższy piątek (9 stycznia).
Koncertem zespołów rockowych Vinyl z Ostrołęki, Tapeworm z Mikołajek oraz B-sap z Orzysza zainauguruje zbiórkę pieniędzy orzyski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Początek występów w piątek (9 stycznia) o godz. 11.30 oraz 16.30 w Klubie 15 Mazurskiego Batalionu Saperów.

Również w piątek w Zespole Szkół im. Michała Kajki w Dąbrówce odbędzie się kiermasz wypieków domowych, loteria fantowa oraz licytacje.

W niedzielę (11 stycznia) wolontariusze wyposażeni w puszki i czerwone serduszka pojawią się na ulicach miasta od godz. 8. Kwestować będą również w Okartowie oraz Dąbrówce. Jak co roku, finałowy koncert odbędzie się w Ogródku Jordanowskim. Imprezę rozpocznie grupa „Błękitny Nosorożec” z Hajnówki. Na scenie zaprezentują się również uczniowie „podstawówki”, gimnazjum oraz liceum w popisach wokalnych i tanecznych. W międzyczasie licytacje, loteria fantowa, żołnierska grochówka, gofry czy przejażdżki wozem strażackim. Zgodnie z tradycją o godz. 20. wysłane zostanie „światełko do nieba”.

Przypomnijmy, podczas ubiegłorocznego 22. Finału WOŚP orzyski sztab zebrał 13,371,66 zł.

red.
pisz@gazetaolsztynska.pl


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na pisz.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5