Dobrze znali ofiarę. Areszt za zabójstwo w gminie Orzysz

2014-08-13 16:57:21(ost. akt: 2014-08-13 18:34:00)

Autor zdjęcia: W.B.

Trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj młodzi mężczyźni z gminy Orzysz, zatrzymani za zabójstwo kolegi. Niewykluczone, że w tę makabryczną zbrodnię zamieszany był ktoś jeszcze.
Sąd nie miał żadnych wątpliwości i szybko zgodził się z wnioskiem prokuratury: zarówno 21-latek, jak i o rok od niego starszy kumpel pójdą siedzieć. Dowody przeciwko nim były na tyle mocne, że decyzja zapadła we wtorek (12 sierpnia). Obaj usłyszeli zarzuty zabójstwa.

— Ustalamy wszystkie okoliczności tej zbrodni, dlatego na razie niewiele mogę na temat śledztwa powiedzieć — przyznaje Artur Bekulard z Prokuratury Rejonowej w Piszu, która prowadzi tę sprawę. Wiadomo, że to może nie być koniec zatrzymań: być może sprawcy mieli wspólników. O tym jednak prokurator też nie chce mówić. Nie wiadomo również, czy podejrzani przyznali się do zabójstwa.

Wiadomo natomiast, że ofiara i podejrzani się znali. Mieszkali niedaleko od siebie w gminie Orzysz. I to tam, w pobliżu miejscowości Góra nad jeziorem Tyrkło, w czwartek doszło do zabójstwa. Biegły medycyny sądowej, który przeprowadzał sekcję zwłok 21-letniego Arkadiusza R., nie miał wątpliwości: sprawcy skakali po nim, kopali go. Zmarł z powodu rozległych obrażeń wewnętrznych. Sprawcy byli zatrzymywani dzień po dniu: jeden wpadł w sobotę, drugi w niedzielę.

Przeprowadzone będą badania toksykologiczne, by sprawdzić, czy podejrzani byli pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Zostaną również przeprowadzone badania DNA. — Sprawdzimy każdy ślad, który może pomóc nam w szczegółowym ustaleniu przebiegu zabójstwa — zapowiada prokurator Artur Bekulard.

mk


Wyjątkowo już jutro, najnowsze wydanie Gazety Piskiej. Warto nas czytać, polecam:)Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bialapiska.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. o la boga #1537110 | 89.70.*.* 7 lis 2014 20:06

  jedn nie winyyy

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 2. Fela #1471404 | 78.11.*.* 28 sie 2014 06:47

  Jakże nieudolnie piszą te artykuły. Areszt za zabójstwo! Może pisał po pijanemu i tak durnowato mu wyszło? Jednym słowem wstyd.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 3. cdn #1460563 | 89.70.*.* 13 sie 2014 20:04

  znali sie z holandii niemiec arek praowalw hoandi a oni tez wczesniej tylko niewiedziec czemu szybko zjecha li do pl majac prace zagwarantowana i mieszkanie zgadali sie ze do nich przyjdzie i nage takie coś

  odpowiedz na ten komentarz

 4. ??glupoty #1460540 | 95.91.*.* 13 sie 2014 19:48

  co ty piszesz!!!!!ofiara i podejrzani sie znali ok!!ofiara z Orzysza??? . ofiara 21 lat wypiles za duzo ?Artur Bekulard zrobcie badania toksykologiczne

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

 5. nieściśłości #1460472 | 31.61.*.* 13 sie 2014 18:20

  Twóry artykułu chyba nie do końca zpoznali się ze sprawą. "Nie wiadomo również, czy podejrzani przyznali się do zabójstwa." - pojawił się już wcześniej komunikat prokuratury, informujący, że młodszy z zatrzyanych przyznał się do zarzucanego mu czynu. "Mieszkali niedaleko od siebie w gminie Orzysz. " - Ofiara zamieszkiwała na terenie gminy Ełk, a nie Orzysz. "Dowody przeciwko nim były na tyle mocne, że decyzja zapadła we wtorek (12 sierpnia)." - Polecam lekturę kodeksu postępowania karnego - decyzja musiała zapaść 12 sipernia, bo przebywali w areszcie już ponad 72 godziny. "Sprawcy byli zatrzymywani dzień po dniu: jeden wpadł w sobotę, drugi w niedzielę." - zostali zatrzymani tego samego dnia, tj. w sobotę.

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (6)
  2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5