Nowy Klub Strzelecki „Orneckie Smoki” LOK Orneta

2020-02-03 09:38:45 (ost. akt: 2020-02-03 09:46:12)

Autor zdjęcia: Sebastian Leszczyński

We wrześniu 2019 grupa zapaleńców amatorskiego strzelectwa oraz aktywnego spędzania czasu, postanowiła założyć klub strzelecki dla dzieci i dorosłych. Ta właśnie grupa pozytywnie zakręconych od lat 5 do 105, przy współpracy z Zarządem Wojewódzkim Ligi Obrony Kraju w Olsztynie, skierowała swoje działania na tory prowadzące do celu jaki zamierzali osiągnąć.
Ogromną pomoc okazał nam Burmistrz Ornety oraz Urząd Miasta w Ornecie, wyznaczając i przekazując nam lokal do zagospodarowania, bez którego tak naprawdę nie mielibyśmy się gdzie spotykać.

Wiele wskazówek i pomocy otrzymaliśmy od Zarządu Powiatowego LOK w Lidzbarku Warmińskim i KS „Warmiak”, co bardzo zaoszczędziło nam czasu na załatwianie wielu spraw biurowych i technicznych.

Grupa rodziców oraz dzieci i młodzieży, po kilkumiesięcznej pracy, wylewając swój pot po wypełnieniu swoich obowiązków związanych z pracą zawodową, jak i obowiązkami domowymi, tak naprawdę wieloma popołudniami, setkami godzin pracy wyremontowała i doprowadziła do stanu użytku przekazany lokal.

Obecnie prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży, oraz dla dorosłych osób zainteresowanych pneumatycznym strzelectwem sportowym.

Remont wciąż trwa i dopracowywane są ostatnie sprawy, które jednak nie przeszkadzają w odbywaniu się zajęć.

Tak naprawdę pomogło nam też wiele ludzi dobrej woli oraz firm które wsparły nas w ciężkich początkach naszej działalności i to zaprocentowało.

My sami też chcąc się odwdzięczyć i pokazać innym, że życie nie polega tylko na braniu, tale i dawaniu - pomagać na tyle, na ile możemy. Wpadliśmy na pomysł i zorganizowaliśmy zawody strzeleckie z których cały dochód przeznaczyliśmy na WOŚP, a trzy osoby z naszego klubu podjęły się wolontariatu na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przed nami rok pełen wyzwań, ale zadowolone twarze naszych wychowanków, błysk w oku dorosłych po trafieniu „dziesiątki”, oraz wspólne spędzanie czasu dzieci z rodzicami daje nam siłę na kolejne działania KS „Orneckie Smoki” LOK Orneta.

Sebastian Leszczyński
fot. Sebastian LeszczyńskiTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: FotoSayian

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rodzic #2861522 | 37.47.*.* 3 lut 2020 23:08

    syn jest nie do poznania, wielkie dzięki :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. kotlucki luck #2861294 | 31.0.*.* 3 lut 2020 15:39

    fajny pomysł, gratulacje

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5