Jechał całą szerokością drogi. Zatrzymał go policjant po służbie

2020-06-22 13:38:28 (ost. akt: 2020-06-22 14:14:47)

Autor zdjęcia: archiwum

Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 26-latek miał blisko 2 promile alkoholu w swoim organizmie. Ponadto odpowie on za kierowanie gróźb oraz naruszenie nietykalności cielesnej interweniującego policjanta.
W ubiegły czwartek (18.06.2020) olsztyński policjant będący poza służbą zauważył na jednej z dróg w gminie Olsztynek pojazd marki Opel Vectra, który poruszał się całą szerokością drogi, zjeżdżał od jednej krawędzi jezdni do drugiej, a po chwili zatrzymał auto. Wzbudziło to przypuszczenie, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Policjant natychmiast powiadomił o zdarzeniu oficera dyżurnego, a następnie po podejściu do kierującego wyczuł od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna był agresywny, nie wykonywał poleceń i chciał kontynuować swoją niebezpieczną jazdę. 26-latek ostatecznie został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariusza. Po chwili na miejsce przyjechał policyjny patrol, któremu policjant przekazał nietrzeźwego mężczyznę.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Ponadto sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 26-latek nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kierowanie gróźb i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KMP OlsztynCzytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. seba #2937607 | 89.228.*.* 23 cze 2020 08:02

    jebany bandyta - morderca za kierownica, bez litosci dla KURWY

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5