Kilka milionów na dofinansowanie trzech inwestycji

2018-01-01 08:45:00 (ost. akt: 2017-12-31 12:15:42)
wieża ciśnień w Olsztynku

wieża ciśnień w Olsztynku

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Marszałek województwa podpisał umowy na dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Wsparcie finansowe otrzyma również Olsztynek.
Olsztynek otrzyma dofinansowanie na trzy inwestycje. Pierwszy projekt nosi tytuł „Rozwój dziedzictwa naturalnego i kulturowego regionu poprzez remont i modernizację zabytkowej wieży ciśnień”. Dotacja wynosi ponad 3,2 mln zł i pochodzi z Ponadlokalnego Programu Rewitalizacji Miast Sieci Cittaslow.

Nieczynna, wodociągowa wieża ciśnień w Olsztynku powstała na początku XX wieku. Ma ośmioboczny kształt, 15 metrów wysokości i zakończona jest głowicą z ośmiu żelbetonowych słupów. Projekt przewiduje remont i zmodernizowanie wieży pod kątem usytuowania punktu widokowego. Powstanie też m.in. szatnia i toaleta oraz parking na kilkanaście miejsc.

Drugi projekt nosi tytuł „Zagospodarowanie plaży miejskiej”, a dofinansowanie, z tego samego programu, wyniesie ponad 3,8 mln zł. Plaża znajduje się nad Jeziorem Jemiołowskim. Kiedyś była tu wypożyczalnia kajaków i przebieralnia. Dotychczasowe remonty ograniczały się do wymiany fragmentów zniszczonego mola. Obecnie przewiduje się m.in. budowę przebieralni, rozebranie pomostu i zainstalowanie dwóch nowych pomostów pływających, budowę magazynu na sprzęt, altan biwakowych, placu zabaw, siłowni na otwartym powietrzu, boiska do małych gier oraz parkingu.

Trzeci projekt to „Wdrożenie e-usług w Gminie Olsztynek”. Dofinansowanie wynosi prawie 460 tys. zł i pochodzi z programu „Cyfrowy region”. W tym przypadku powstanie informacyjny e-portal GIS obejmujący m.in. interaktywne mapy, oferty zamówień publicznych, sieć bazy noclegowej i wyżywieniowej. Wszystkie trzy inwestycje mają zostać zrealizowane w 2018 roku.

wu-ka

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5