Stomil w końcu odczarował Olsztyn

2023-09-03 22:29:41(ost. akt: 2023-09-03 22:31:56)

PIŁKA NOŻNA\\\ Stomil Olsztyn wygrał pierwsze w tym sezonie spotkanie na własnym stadionie. Duma Warmii 2:1 pokonała Chojniczankę Chojnice.
Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice 2:1 (2:0)

1:0 – Wójcik (15), 2:0 – Bezpalec (45), 2:1 – Mikołajczak (76 k)

Stomil: Jakubowski – Wójcik, Szabaciuk, Kośmicki, Kubáň (46 Sadowski), Karlikowski – Szramowski (87 Laskowski), Bezpalec, Krawczun (67 Stromecki), Żwir (81 Yūdai Shinonaga) – Kurbiel (46 Bała)

W podstawowej jedenastce w porównaniu z ostatnim meczem doszło tylko do jednej zmiany. Od pierwszej minuty przy al. Piłsudskiego 69a zobaczyliśmy Michała Karlikowskiego, który w Stalowej Woli zdobył bramkę na wagę zwycięstwa 1:0.
W tym meczu czerwoną kartką ukarany został Janusz Bucholc za przeszkadzanie w wybiciu autu przez Jakuba Kowalskiego. Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej zdyskwalifikowała trenera Stomilu na dwa spotkania. Bucholc musiał to spotkanie (i następne z KKS-em 1925 Kalisz) oglądać z trybun. Zespół z ławki trenerskiej kierował asystent pierwszego trenera Grzegorz Lech.
Pierwsze 10 minut spotkania była bardzo aktywne. Już w pierwszej minucie groźną akcję przeprowadził Stomil za sprawą Filipa Wójcika, która jednak zakończyła się tylko rzutem rożnym. Chwilę później podanie Łukasza Szramowskiego przejęli gospodarze i wyprowadzili groźną kontrę, która na szczęście nie zakończyła się golem. W 8 minucie w polu karnym strzelał Michal Bezpalec, ale piłka uderzona przez piłkarza Stomilu poszybowała wysoko nad poprzeczką.
W 15 minucie spotkania trybuny oszalały. Pięknego gola strzelił Filip Wójcik. Wahadłowy otrzymał dobre podanie od Bezpalca i posłał piłkę prosto w okienko z dziesiątego metra pola karnego. Po strzeleniu gola przez Stomil mecz nadal był wyrównany. Olsztyńska drużyna próbowała podwyższyć wynik, ale żaden strzał nie stworzył nawet zagrożenia. Dopiero w doliczonym czasie pierwszej połowy Bezpalec ładnym uderzeniem prosto w okienko uszczęśliwił trybuny po raz drugi. Po tym trafieniu piłkarze Stomilu wykonali tzw. kołyskę, dedykowaną właśnie Bezpalcowi, który w sierpniu został szczęśliwym tatą.
W przerwie meczu sztab szkoleniowy Stomilu postanowił przeprowadzić podwójną zmianę. Na boisko weszli Hubert Sadowski oraz Tomasz Bała. Boisko opuścili: Lukáš Kubáň oraz Piotr Kurbiel.
Pierwsze pół godziny drugiej połowy nie przyniosło nic ciekawego. Dopiero pod koniec meczu pojawiły się emocje. Michał Karlikowski popełnił błąd w polu karny. Po faulu w polu karnym goście dostali rzut karny. „Jedenastkę” pewnie wykonał Tomasz Mikołajczak. Chwilę później gospodarze mogli odpowiedzieć golem Filipem Wójcika, ale nasz zawodnik nie wykorzystał idealnej sytuacji.
Olsztynianie dowieźli do końca zwycięstwo i tym samym zgarnęli drugi komplet punktów z rzędu. Stomil po 7 kolejkach ma na swoim koncie 10 punktów i znajduje się w środku II-ligowej tabeli.
EM

* Inne wyniki 7. kolejki: Olimpia Grudziądz – Skra Częstochowa 0:0, Sandecja Nowy Sącz – Wisła Puławy 1:2, Polonia Bytom – Pogoń Siedlce 1:1, KKS 1925 Kalisz – Stal Stalowa Wola 1:0; Lech II Poznań – Zagłębie II Lubin 2:1, Hutnik Kraków – ŁKS II Łódź 4:1; poniedziałek: Kotwica Kołobrzeg – Radunia Stężyca (18:15 TVP Sport).