Pierwszego dnia ściągnęli świąteczny tramwaj w Olsztynie

2021-12-09 16:46:31(ost. akt: 2021-12-09 15:27:36)
świąteczny tramwaj

świąteczny tramwaj

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wczoraj (środa 8 grudnia) rozpoczęła się akcja MOK-u. Po olsztyńskich ulicach jeździł świąteczny tramwaj. Akcja ma potrwać do 19 grudnia... tyle że już pierwszego dnia nie obeszło się bez komplikacji. Około godz. 15 tramwaj musiał zjechać z trasy. Dlaczego?
Agnieszka Prusik z MOK-u: — Miała miejsce drobna awaria, która została naprawiona. Niestety nie mogliśmy tego przewidzieć. Na szczęście MPK bardzo szybko naprawiło usterkę. Nasz świąteczny tramwaj już dzisiaj (9 grudnia) od samego rana jeździ zgodnie z rozkładem. Wczoraj został wyłączony w godzinach popołudniowych, więc nie dokończyliśmy naszego działania związanego z muzyką na żywo. Dlatego powtórzymy to w sobotę lub w niedzielę.

świąteczny tramwaj
Fot. Zbigniew Woźniak
świąteczny tramwaj

Awarię miał tramwaj Solaris. Co było przyczyną usterki? — Zawiniła elektronika. Prawdopodobnie z powodu niskiej temperatury czujnik zasygnalizował jakiś błąd układu hamulcowego — mówi Cezary Stankiewicz, rzecznik MPK. — W tej sytuacji tramwaj zawsze musi zjechać z trasy. Po sprawdzeniu okazało się, że nie było żadnej awarii. I tramwaj wrócił na trasę.

Świąteczny tramwaj jest inicjatywą Miejskiego Ośrodka Kultury w MOK-u. — Ten tramwaj jest jednocześnie prezentem dla mieszkańców, który ma wprowadzić ich w świąteczny nastrój oraz promocją wydarzenia "Święta. Dobrze was widzieć", które zaplanowaliśmy na 18 i 19 grudnia na Starym Mieście. Planujemy udostępnienie rozkładu jazdy naszego tramwaju. Dzięki temu każdy będzie mógł zaplanować podróż w świątecznej atmosferze — podkreśla Agnieszka Prusik.

Świąteczny tramwaj kursuje na linii nr 1 do 19 grudnia między godziną 5 a 22.

lw

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stary dziad #3084048 10 gru 2021 09:59

    Na zdjęciu co najmniej dwie osoby z nieprawidłowo założoną maseczką. Czy dziennikarz GO powiadomił Sanepid?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5