Olsztyńscy policjanci podsumowali weekend. Najwięcej interwencji dotyczyło pijanych kierowców

2021-10-18 17:55:51(ost. akt: 2021-10-18 17:17:41)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Policjanci z Olsztyna podsumowali weekend. Najwięcej interwencji dotyczyło pijanych kierowców. "Rekordzista" pędził olsztyńskimi drogami mając 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Piątek (15 października)

Olsztyńscy policjanci dostali zgłoszenie dotyczące kierowcy audi, który miał jechać ulicami miasta nietrzeźwy. Na ul. Profesorskiej funkcjonariusze zauważyli wskazane auto. Natychmiast zatrzymali 33-letniego kierowcę. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie kierującego ponad jeden promil alkoholu. Mężczyzna stracił uprawnienia do kierowania pojazdem.

Kilka godzin później policjanci z olsztyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli na DK 16 w pobliżu m. Łęgajny kierującego pojazdem marki Fiat Seicento. Za kierownicą auta siedział 44-letni mieszkaniec Olsztyna. Alkomat wykazał, że w organizmie mężczyzny było 0,5 promila alkoholu. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie powinien prowadzić samochodu, ponieważ ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych

Sobota (16 października)

W sobotę rano w rejonie skrzyżowania ul. Dworcowej i Żołnierskiej doszło niebezpiecznego wypadku. 64-letni kierowca osobowej skody potrącił dwie kobiety przechodzące przez oznakowane przejście dla pieszych. 75- i 52-latka trafiły do szpitala. 66-latek w momencie zdarzenia był trzeźwy. Mężczyzna natychmiast stracił prawo jazdy. Policjanci wyjaśniają szczegóły dotyczące śledztwa.

Tego samego dnia na jednym z parkingów w Dywitach policjanci zauważyli osobowe renault, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu zawrócił. Następnie wysiadł z pojazdu i próbował wejść do pobliskiego sklepu. Policjanci zaraz po podejściu do mężczyzny wyczuli od niego zapach alkoholu. W organizmie 66-latka był ponad jeden promil alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, gdyż nie ma do tego uprawnień.

Niedziela (17 października)

W niedzielę wieczorem policjanci dostali informację o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierującego. Z relacji zgłaszającego wynikało, że zauważył on osobowego forda, którego kierowca jechał całą szerokością drogi – zjeżdżając od lewej do prawej krawędzi jezdni. Świadek podejrzewając, że może on być nietrzeźwy, pojechał za nim i w bezpieczny sposób zajechał mu drogę na parkingu uniemożliwiając dalszą jazdę. Zgłaszający zabrał również kierującemu kluczyki od auta. 46-letni mieszkaniec Olsztyna w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy natychmiast odebrano prawo jazdy.

W niedzielne popołudnie policjanci z olsztyńskiej drogówki na ul. Towarowej kontrolowali czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości. Około godz. 14:00 zatrzymali do kontroli osobowe audi. Jego 27-letni kierowca jechał w obszarze zabudowanym z prędkością 104 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci nieodpowiedzialnego kierowcę ukarali również mandatem oraz punktami karnymi.

źródło: KMP w Olsztynie

ak

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5