37-latek z Olsztyna odpowie za kradzież dwóch hulajnóg. To nie jego pierwszy raz

2021-10-13 09:47:43 (ost. akt: 2021-10-13 11:06:46)
Mężczyzna ukradł w Olsztynie dwie hulajnogi o wartości 5 tys. zł

Mężczyzna ukradł w Olsztynie dwie hulajnogi o wartości 5 tys. zł

Autor zdjęcia: pixabay.com

Policjanci z Olsztyna zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch hulajnóg elektrycznych. Wartość strat to ponad 5 tysięcy złotych. 37-latek usłyszał już zarzuty.
O hulajnogach w Olsztynie ostatnio dużo się mówi. I o tych miejskich, które stoją gdzie popadnie. Ale zainteresowanie wzbudzają również prywatne jednoślady. Łupem padły hulajnogi, które są własnością prywatnego przedsiębiorcy.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności kradzieży dwóch hulajnóg elektrycznych o wartości ponad 5 tys. zł. Do zdarzeń doszło w czerwcu 2021 roku. W trakcie czynności policjanci wpadli na trop 37-letniego mieszkańca Olsztyna podejrzewanego o popełnienie przestępstw. Z policyjnych ustaleń wynika, że sprawca dokonał kradzieży dwóch zaparkowanych hulajnóg. Mężczyzna ostatecznie zaniósł je do swojego domu po to, aby je zdemontować na części.

W trakcie przeszukania piwnicy należącej do 37-latka, funkcjonariusze znaleźli elementy skradzionych jednośladów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał dwa zarzuty kradzieży, do których się przyznał. 37-latek będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, ponieważ w przeszłości był karany za podobne przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5