"Nie ma jak chłopak przejechać". Przez remont ulicy autobus nie może zjechać z ronda w Olsztynie [WIDEO]

2021-10-04 13:49:37(ost. akt: 2021-10-04 14:04:04)
Kierowca nie mógł "wykręcić" z powodu remontu w Olsztynie

Kierowca nie mógł "wykręcić" z powodu remontu w Olsztynie

Autor zdjęcia: Printscreen/facebook.com/jolanta.lubanska.7

Drogowcy zamknęli rondo koło DH "Viktor". Trzeba tam jeździć zupełnie inaczej. Problemy mają nie tylko kierowcy osobówek, ale przede wszystkim autobusów. Jeden z nich, żeby przejechać, musiał wysiąść i przestawić pachołki.
Kierowca autobusu przegubowego, żeby pokonać utrudnienia na ul. Dworcowej i Piłsudskiego, musiał własnoręcznie przesunąć pachołki ostrzegawcze. Inaczej nie mógł wykręcić.

"Nie ma jak chłopak przejechać" — komentuje autorka filmu. — "Do czego to doszło".


A wy jakie macie problemy w związku z remontami w Olsztynie?

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ToraTora #3076800 4 paź 2021 23:12

  Ci drogowcy chyba nie mają przytomnego nadzoru, Bo oprócz tego NIE zablokowano dawnego przejścia dla pieszych po stronie Victora w kierunku do Michalin. Zrobiono znaki tymczasowe na żółto - i dobrze, zrobiono podwójną ciągłą tylko jasny gwint NIE zamknięto nieczynnego przejścia, którego teraz tam.....NIE ma! Jest przeniesione dalej ok 30 metrów. A ludzie jak te krowy, nie kumate idą przechodzą tam nadal, mimo że przejścia już NIE MA! W dobie obowiązkowego pierwszeństwa dla jaśnie pieszych nie kumate ludzie blokują przechodząc tam to wąskie gardło, no bo pieszy "święta krowa" teraz i są jaja.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz

 2. Turbo701 #3076788 4 paź 2021 20:06

  Rondo przy Victorze to kolejny przykład bezmyślności naszych drogowców. Trzeba być ślepym żeby nie zauważyć że taka zmiana organizacji ruchu oprócz tego że jest uciążliwa to jeszcze dodatkowo w wyniku bezmyślności powodująca sztuczne zatory , które są zbyteczne. Przejeżdżałem tamtędy dzisiaj wielokrotnie i za każdym razem w sytuacji gdy autobus komunikacji próbował skręcić obojętnie w którym kierunku powodowało to zator , gdyż nie ma takiej możliwości bez zastopowania pasa ruchu przeciwległego kierunku jazdy. Naprawdę wielki brawa dla GENiUsza który to wymyślił. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) odpowiedz na ten komentarz

 3. AtoJa #3076779 4 paź 2021 17:54

  Do frost Masz rację, kto tylko może buduje sie lub kupuje mieszkania poza granicami Olsztyna i opuszcza to miasto , które jest coraz brzydsze i w którym żyje się coraz gorzej. Założenie ratuszowych budowniczych tramwajów jest takie, że najpierw zafundujemy im z podatków olsztynian tramwaje , potem wybudujemy im parkingi na obrzeżach miasta na których, kiedy dojadą do miasta, postawią samochody i przesiądą się do tramwajów w których skazują bilet do którego ceny dopłacą sie mieszkańcy Olsztyna ze swoich podatków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (23) odpowiedz na ten komentarz

 4. frost #3076773 4 paź 2021 16:18

  Jakie my mamy problemy z poruszaniem się po Olsztynie w związku z remontami, wesoły dziennikarzu? W języku ludzi cywilizowanych brak słów aby wyrazić swój zachwyt dla permanentnej drogowej rozpierduchy od czasu jak zaczęto budować tramwajowe pomniki. Olsztyn miasto przyjazne ludziom ale niewdzięczni mieszkańcy masowo budują się i wyprowadzają do podolsztyńskich gmin. Pozdrowienia dla mądrali z Ratusza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (39) odpowiedz na ten komentarz

 5. AtoJa #3076770 4 paź 2021 15:44

  No i po co chłopak sam to robił. Powinien zostać w autobusie, wezwać odpowiednie służby i spokojnie poczekać aż przyjadą przestawią kołki i umożliwią wyjazd.autobusowi .Teraz każdy jak stoi w korku i nie moze wyjechać a spieszy mu sie , to ma sobie tak przestawić kołki żeby wyjechać ? Kto tak bezmyślnie wytycza drogi przejazdu fachowcy od dróg czy piekarze?

  Ocena komentarza: warty uwagi (42) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5