Wandal przebijał opony na olsztyńskich osiedlach. Złapał go policjant po służbie

2021-06-28 15:17:09(ost. akt: 2021-06-28 18:40:06)

Autor zdjęcia: czytelniczka

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który przecinał opony samochodów zaparkowanych na osiedlowych parkingach w Olsztynie. Do aktu wandalizmu miało dojść między innymi na Nagórkach i Kormoranie.
Olsztyńscy policjanci wielokrotnie byli zawiadamiani, że jakiś mężczyzna przecina opony w zaparkowanych samochodach. Chwilę po tym, jak funkcjonariusze ustalili wizerunek sprawcy, policjant Krzysztof Kłos z Komisariatu Policji w Olsztynku, który był już po służbie, rozpoznał i zatrzymał sprawcę wandalizmu. Poszukiwanym okazał się 51-letni obywatel Niemiec. Policjanci znaleźli przy nim kilka noży, które mogły służyć do uszkadzania pojazdów. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za niszczenie mienia grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W tej samej sprawie zadzwoniła do nas czytelniczka. Kobieta opisała zdarzenie, do którego doszło przed jej blokiem.

— Na parkingu przy ulicy Wyszyńskiego koło sklepu Społem "Maczek" uszkodzone zostały trzy samochody osobowe. Ktoś naumyślnie nożem pociął opony. Sprawa została zgłoszona na policję — relacjonowała.
Chociaż sprawca ostatnich uszkodzeń został złapany, to według kobiety w pełni nie rozwiązuje problemu mieszkańców bloków przy ul. Wyszyńskiego. Do uszkodzeń ich aut nie doszło po raz pierwszy.

— Teren jest niebezpieczny, notorycznie są rysowane samochody, a teraz przebijane opony. To już trwa od dłuższego czasu, chociaż zbiegło się z serią uszkodzeń w mieście. Według nas nasze auta niszczy ktoś z naszego osiedla — mówi.

I dodaje: — Próbowaliśmy rozwiązać problem na własną rękę i zwróciliśmy się do naszej spółdzielni o zamontowanie monitoringu. Miasto na wniosek spółdzielni odmówiło zainstalowania kamer, tłumacząc się brakiem pieniędzy. Chciałabym czuć się bezpiecznie pod własnym blokiem.

Do tematu wrócimy.

Źródło: KMP Olsztyn/ własne
ak


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Marta #3069834 29 cze 2021 08:39

    Ciekawe czy ten "niemiec" to nie przypłyną łodzią do tych niemiec. A tak naprawdę to lekarz albo inżynier z "ciepłych krajów" o "orientalnym" wyznaniu.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5