Nie będzie Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Ratusz wykreśla go z listy wydarzeń

2021-06-15 15:08:23 (ost. akt: 2021-06-15 15:07:46)
Warmiński Jarmark Świąteczny

Warmiński Jarmark Świąteczny

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W tym roku może nie być Warmińskiego Jarmarku Świątecznego w Olsztynie. Powodem są pustki w kasie ratusza. "Budżet miasta jest napięty" — tłumaczy prezydent Piotr Grzymowicz.
Chociaż wakacje dopiero przed nami, ważą się losy Warmińskiego Jarmarku Świątecznego, który odbywał się co roku w Olsztynie. W minione Boże Narodzenie odbyła się jego namiastka. Powód: pandemia i obostrzenia. A co z imprezą w tym roku? O to zapytał radny Koalicji Obywatelskiej Wiktor Wójcik. Złożył interpelację i napisał w niej:

— Wnoszę o zabezpieczenie w budżecie miasta środków finansowych w wysokości 500 tys. zł. na organizację Jarmarku Świątecznego organizowanego przez MOK w grudniu 2021 r.

Radny zauważył, że w wyniku obniżenia o 8 proc. budżetu zaplanowane na ten cel środki finansowe zostały zdjęte. Dlatego zapytał:

Czy to oznacza, że w ogóle nie planujemy tej tradycyjnej imprezy, w której tak licznie biorą udział mieszkańcy Olsztyna? W czasie, kiedy wychodzimy z pandemii, możliwość wspólnego spotkania się, kupienia od wystawców różnych kulinarnych specjałów, uczestnictwo w koncertach, przedświąteczne zabawy dzieci pozwolą nam wszystkim zapomnieć o tym strasznym czasie związanym z Covid-19”

Ratusz udzielił właśnie odpowiedzi. Prezydent Piotr Grzymowicz przyznał, że w tym roku należy oszczędzać.

— Aktualnie nie ma możliwości zabezpieczenia środków finansowych w wysokości 500 tys. zł na organizację Warmińskiego Jarmarku Świątecznego w grudniu. Budżet miasta jest bardzo napięty, po wnikliwiej jego analizie w chwili obecnej nie znajduję skutecznego rozwiązania przedmiotowej kwestii.

Ale jest jeszcze światełko w tunelu. Prezydent nie wykreślił Warmińskiego Jarmarku Świątecznego z listy wydarzeń całkowicie.

— Jeśli w trakcie roku zaistnieją okoliczności sprzyjające przekonstruowaniu tegorocznych planów, wezmę pod uwagę zwiększenie dotacji Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Olsztynie celem realizacji grudniowej imprezy.

Warmiński Jarmark Świąteczny to jedna z większych imprez, którą organizuje olsztyński MOK. Tak jak latem mamy Olsztyńskie Lato Artystyczne, tak zimą bawimy się na Warmińskim Jarmarku Świątecznym.

Warmiński Jarmark Świąteczny

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Tak Prawda. #3068775 15 cze 2021 16:19

  Malina. Olsztyn wybrał taką władzę to teraz tak mają. Widocznie tak lubią. A narzekać mogą tylko na siebie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) odpowiedz na ten komentarz

 2. olsztynianka #3068773 15 cze 2021 15:26

  Niedługo w Olsztynie nie będzie nic, tylko pniaki po wyrżniętych drzewach, beton i tramwaje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (42) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5