Widziane z ulicy: Towarowa ulicą pełną dobra

2020-02-08 13:01:00 (ost. akt: 2020-02-07 18:50:00)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Szerz DoBro — taki napis widnieje na matach ochraniających trawniki na ulicy Towarowej. To reklama czy może zachęta do dobrych uczynków?
Na ulicy Towarowej można się uśmiechnąć. Drogę oddzielają tam maty, które chronią trawniki przed błotem i solą. Gdyby były tylko czarne, można byłoby ich nie lubić. W wielu miejscach w Olsztynie takie właśnie stoją i na pewno nie dodają ulicom uroku.

Na Towarowej jednak na czarnym tle można przeczytać „Szerz DoBro”. To już zmienia postać rzeczy. Ale o co chodzi z tym hasłem? Po remoncie Towarowej firma, która się tym zajmowała, musi o nią dbać przez trzy lata. Również o przylegające do niej trawniki i rosnące na nich rośliny. Za to odpowiedzialny jest Marek Lalka.

— Wiedziałem, że nie postawię czarnych mat. Nie są estetyczne. Chciałem więc, żeby kojarzyły się z czymś dobrym. A że moją ideologią życiową jest szerzenie dobra, więc żaden inny napis nie mógł się na nich pojawić. „Szerz DoBro” jest dla mnie ponadczasowe — opowiada Marek Lalka, właściciel firmy „Moc zieleni”. — Sam z przyjemnością uśmiecham się, gdy tamtędy przejeżdżam. Zapewne cieszą się też inni kierowcy, bo nie sposób tego nie zauważyć i nie odnieść się do tego. Zresztą odzywają się do mnie ludzie z całej Polski i gratulują pomysłu. Obok takiego hasła nie można przejechać obojętnie.

Maty będą stały tak długo, dopóki nie skończą się przymrozki.

— W tym roku zima jest słaba. Ale w normalnych warunkach, gdyby mocno przymroziło, na trawnik posypałoby się dużo szkodliwej soli. To nie wpłynęłoby na nie dobrze — dodaje Marek Lalka. — Dlatego maty są niezbędne. Nie tylko chronią rośliny, ale przede wszystkim niosą pozytywny przekaz i uśmiech na twarzach.

Ada Romanowska


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. antyprezes #2864877 | 5.173.*.* 9 lut 2020 06:53

  Ależ macie zapłon, jak diesel na mrozie. Te maty są tam chyba od listopada.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Frankowski #2864661 | 37.47.*.* 8 lut 2020 14:59

  Hipokryzja, miałem okazję współpracować z Panem Markiem. I teoria teorią a praktyka, praktyką. Pan Marek tylko myśli że ma taką ideologię, a w rzeczywistości zupełnie się do niej nie stosuje.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 3. driven #2864640 | 83.9.*.* 8 lut 2020 14:10

  Szerz dobro, nie pisz głupot, twórz rzetelne teksty, myśl!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz

 4. kierowca #2864603 | 83.9.*.* 8 lut 2020 13:20

  wg mnie maty ograniczają widoczność, nie powinny być stosowane przy skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych bo zasłaniają pieszych i światła nadjeżdżających samochodów, oprócz tego te słomiane są strasznie szpetne.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5