Już od poniedziałku zaczynają się ferie. Zaplanuj je z nami!

2020-01-17 07:33:00(ost. akt: 2020-01-17 08:58:01)

Autor zdjęcia: Pixabay

Ferie w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczynają się 20 stycznia i trwają do 2 lutego. Na te dwa tygodnie olsztyńskie instytucje przygotowały bogaty program, dzięki któremu nawet te dzieci i młodzież, które na czas zimowej przerwy zostaną w mieście, nie powinny się nudzić.

Przerwa w nauce nie musi oznaczać nudy i ciągłego leniuchowania. Żeby tak nie było, miejskie instytucje ze stolicy Warmii i Mazur przygotowały na ten czas specjalny program, który zachęca do aktywności - nie tylko intelektualnej, ale i fizycznej.

I właśnie aktywność sportową, rekreacyjna proponuje olsztynianom Ośrodek Sportu i Rekreacji. Do dyspozycji są praktycznie wszystkie miejskie obiekety, a dobrym pomysłem może być skorzystanie z promocyjnych ofert.

- Nieustannie polecamy na ten czas hitową Kartę Olsztyn Sport dla dzieci w wieku 4-12 lat, która kosztuje 99 zł, a jest ważna przez 30 dni - przypomina Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Dla dzieci i młodzieży w wieku 12-25 lat karta kosztuje 129 zł. I to jest naszym zdaniem oferta nie do przebicia. Dzięki karcie codziennie bez ograniczeń czasowych można korzystać z atrakcji Aquasfery oraz basenów przy ul. Głowackiego i Mariańskiej, trzech lodowisk, wypożyczalni sprzętu sportowego w CRS Ukiel oraz Strefy Sportu i Rekreacji w Hali Widowiskowo-Sportowej Urania.


- Zapraszamy najmłodszych czytelników z Babciami i Dziadkami na głośne czytanie do wszystkich filii bibliotecznych - zachęca Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie. - Nasze biblioteki odwiedzą również wyjątkowi goście z Rady Olsztyńskich Seniorów, którzy aktywnie przyłączą się do wspólnego celebrowania Dnia Babci i Dziadka.

Szereg zajęć proponuje olsztyński Pałac Młodzieży. To propozycje m.in. warsztatów tkackich, malarskich, muzycznych. Będą też zajęcia jezykowe, jak choćby "Poznajmy się na francuskim" realizowane w Centrum Polsko-Francuskim albo gry i zabawy w języku angielskim.

Kosmiczne ferie dzieciom i młodzieży proponuje Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. To zarówno seanse pod kopułą planetarium, jak i zajęcia w dawnej wieży ciśnień, czyli siedzibie obserwatorium.

- Cieszymy się, że ferie zimowe już niedługo i zapraszamy do spędzenia ich z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym - mówi dyrektor placówki, Jacek Szubiakowski. - Zapraszamy do udziału w seansach i warsztatach oraz zwiedzania Obserwatorium Astronomicznego. Oferta feryjna będzie realizowana od 20 do 31 stycznia, a cena biletu na warsztat i seans to 6 zł.

Bezprecedensowe i odważne zajęcia w ferie proponuje Miejski Ośrodek Kultury. 25 stycznia (sobota) wszystkich ojców z dziećmi instytucja zaprasza do "Szkoły włosów", natomiast dzień później (niedziela, 26 stycznia) mamy wraz z pociechami będą mieć okazję rywalizować w "Szkole FIFY".

Zajęcia proponuje także Muzeum Warmii i Mazur. W olsztyńskim zamku mnóstwo wiadomości na temat obchodów karnawału w regionie oraz warsztaty robienia masek karnawałowych. W Domu "Gazety Olsztyńskiej" przy Targu Rybnym będzie okazja poznać dawne warmińskie zwyczaje noworoczne i karnawałowe. Natomiast w Muzeum Przyrody szansa na dowiedzenie się, jak poznać zwierzęta po śladach i tropach.


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej i tygodnika lokalnego tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kwiiik #2852618 | 213.73.*.* 20 sty 2020 17:29

    Wypożyczenie łyżew plus godzina jeżdżenia na lodowisku 50zł. Jak na takie biedne miasto, to bardzo dużo moim zdaniem.

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5