Autobus kultury zasłużył na wyprawę do Warszawy

2019-10-27 12:00:00(ost. akt: 2019-10-25 15:09:01)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Ewa Mazgal

„Autobus kultury” odwiedzający przez ostatnie miesiące olsztyńskie osiedla zajedzie niedługo nie byle gdzie, bo aż na Zamek Królewski w Warszawie. Dlaczego?
Pracownicy MOK wpadli na pomysł, by ze starego autobusu uczynić mobilny dom kultury. W czasie wakacji podróżował on po całym Olsztynie. Co tydzień parkował na innym osiedlu.
— Chcieliśmy odwrócić role i nie zapraszać mieszkańców do nas, tylko pojechać do nich, żeby to oni stali się gospodarzami — tłumaczy Patrycja Bałabańska z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu. — Wybraliśmy dzielnice oddalone od centrum i względem siebie, czasami pomijane w obiegu kultury. Jestem bardzo szczęśliwa, bo z oferty autobusu skorzystało ponad 2200 mieszkańców naszego miasta.

— Działania były rozmaite — wspomina Bałabańska. — Starałam się układać program w taki sposób, żeby każdego dnia każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były więc warsztaty fotograficzne, teatralne, tworzenie opowieści, malowanie w plenerze sztuki XX wieku w 9 odsłonach, warsztaty storytellingu, akademie muzyczne. Mieliśmy koncerty i kino retro w autobusie w razie niepogody.

Co ważne, „Autobus kultury” został dostrzeżony nie tylko w Olsztynie. To dlatego Patrycja Bałabańska opowie o nim w czasie ogólnopolskiej konferencji „Wolontariat w kulturze”, która odbędzie się za miesiąc w Warszawie. Już teraz wiemy, że w stolicy będzie chciała ona przekonać uczestników spotkania do tego, jak ważne są w takich akcjach osoby, które bezinteresownie gotowe są służyć swoim wsparciem. — To wolontariusze przez całe lato pracowali przy projekcie, swoim zaangażowaniem i kreatywnością wzbogacając inicjatywę MOK — zapewnia Patrycja Bałabańska.

dbp


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknijKomentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nina #2810552 | 213.184.*.* 28 paź 2019 07:54

    niech go parkują pod swoim budynkiem a nie zastawia pół parkingu i nie można osobówki postawić.to nie jest parking dla autobusów

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Rayman #2810481 | 81.190.*.* 27 paź 2019 20:40

    Tylko niech naprawią wycieki z silnika bo plama oleju jest do tej pory w Parku Kusocińskiego

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5