Parkowanie na specjalnych zasadach

2019-02-24 07:59:16(ost. akt: 2019-02-23 18:55:34)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Czytelnik chciał zaparkować przy olsztyńskiej starówce, by odprowadzić niepełnosprawnego syna na zajęcia. Z miejsca oznaczonego kopertą nie skorzystał.
Zaparkowałem na kopercie, zakładając oczywiście, że to koperta dla inwalidów — napisał na Facebooku pan Jeremiusz. — Jakież było moje zdziwienie, gdy natychmiast zostałem (...) przegoniony przez pracownika ZDZiT (...). Okazało się, że to jeszcze jedno „zakładowe miejsce parkingowe”.

Pan Jeremiusz nie kwestionuje tego, że nie powinien parkować w miejscu zastrzeżonym, ale przyznaje, że złości go wydzielanie miejsc na pojazdy pracowników ZDZiT, skoro urząd miasta promuje transport publiczny.

Ta sytuacja zmotywowała olsztynianina do zadania, za naszym pośrednictwem, kilku pytań Zarządowi Dróg, Zieleni i Transportu. Jedno z nich dotyczyło tego, jak w okolicy, w której znajduje się siedziba ZDZiT, dba się o komfort osób niepełnosprawnych. — Na pobliskim parkingu samochodowym przy ul. Mochnackiego znajdują się trzy takie miejsca — stwierdza Michał Koronowski, rzecznik ZDZiT. — Trzeba też pamiętać, że kierowcy posiadający kartę parkingową osoby niepełnosprawnej mogą swój pojazd nieodpłatnie postawić na każdym miejscu parkingowym na terenie Olsztyna. Wyjątek stanowią miejsca postojowe zastrzeżone.

Komentując sytuację, w której znalazł się pan Jeremiusz, Michał Koronowski mówi: — Najprawdopodobniej pracownik ZDZiT nie zdawał sobie sprawy, że samochód czytelnika, który zaparkował w miejscu niedozwolonym, przewoził osobę niepełnosprawną.

Rzecznik ZDZiT przypomina też zasady korzystania z miejsc dla osób niepełnosprawnych: — Takie miejsce można poznać chociażby po oznakowaniu poziomym, a więc wymalowanych na kolor niebieski tzw. kopertach. Informuje o tym także oznakowanie pionowe, a dokładniej znaki D-18 i D-18a „parking” i „parking zastrzeżony” wraz z tabliczką T-29 „informującą o miejscach dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się”.

dbp

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Komentarze (23) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pawel #2698899 | 46.76.*.* 17 mar 2019 08:47

  Szpital Wojewódzki to nie dla niepełnosprawnych. Miejsc dla inwalidów na lekarstwo a w innych miej scach mandat i z kartą inwalidy. To jest prywatny folwark przydupasów radnych, zbierają haracz, ale w takim miejscu bo chorzy muszą i będą tam parkować.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. spy #2688371 | 188.146.*.* 26 lut 2019 11:00

  Ma Pani rację szukają wrażeń z igły robią widły. Ktoś lubi teorie spiskowe i muszę powiedzieć że grono podejrzanych przybywa! Hihi! Idzie wiosna Panowie i Panie lepiej o tym pomyśleć. Pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 3. zyta #2688255 | 46.170.*.* 26 lut 2019 08:22

  dalibyście sobie spokój, szkoda zdrowia. Co za czasy ludzie tylko się sądami straszą... OKROPNOŚĆ!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

 4. Jeremiusz #2688189 | 37.47.*.* 26 lut 2019 03:34

  I jeszcze prośba do Redakcji, Pan „Klekot” widzi w moim samochodzie kartę inwalidy pomimo tego, że jej tam nie ma... Pani „Majka” widzi wózek na ulicy w czasie gdy rozmawiam z kierowcą pomimotego, że w tym czasie jest on jeszcze w bagażniku mojego samochodu.... no i na koniec straszący sądem biedny „Kierowca” który nie widzi wózka pomimo tego, że przy nim parkuje... Jak dla mnie za dużo tych absurdów i „pomyłek” na jeden raz, ja bym tu jeszcze trochę „pokopał”..

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

 5. Jeremiusz #2688188 | 37.47.*.* 26 lut 2019 02:55

  Szanowny Panie „Kierowco”, jeśli Pan jest rzeczywiście osobą która kierowała tego dnia białym samochodem ZDZIT to musi Pan wiedzieć, że w czasie kiedy Pan trąbił wózek był w moim bagażniku, w czasie kiedy mnie Pan informował, że to miejsce służbowe właśnie go wystawiałem na ulicę i stawiałem tuż przy kopercie na której stałem samochodem, wózek stał tam w czasie gdy ja z niego wyjeżdżałem i potem Pan podjeżdżał., nie sposób było go nie zauważyć. Nie jest też prawdą, że Pan cofał, to ja cofałem, a Pan wjechał na kopertę przodem, co widać na załączonym zdjęciu.Chciałem też poinformować, że z niecierpliwością czekam na pozew, mam z tego dnia więcej zdjęć, które chętnie pokażę a dorosły syn który siedział obok opowie co tego dnia widział i słyszał.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (23)
2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5