Olsztyńską kocią kawiarnię czekają zmiany? Jest propozycja pomocy

2017-08-22 11:42:58 (ost. akt: 2017-08-22 11:40:43)

Autor zdjęcia: Olsztyn Kocha Koty/Facebook

Punkt Adopcyjny Kocia Kawiarnia "Kici Caffe" w Olsztynie działa od prawie roku. Jest to zwycięski projekt Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Są jednak osoby, które mają zastrzeżenia co do funkcjonowania tego miejsca. Mówią, że kocia kawiarnia w nie jest przystosowana do potrzeb kotów. Jedna z organizacji działających na rzecz kotów w Olsztynie zaproponowała schronisku dla zwierząt współpracę w celu zmiany tej sytuacji.
Kocie kawiarnie działają na całym świecie. Lokalu, w którym można wypić kawę i zjeść ciasto w towarzystwie kotów pod koniec 2016 roku doczekał się też Olsztyn. Przynajmniej w założeniu, bo jak się okazuje są osoby, które co do funkcjonowania Punktu Adopcyjnego Kocia Kawiarnia "Kici Caffe" mają sporo zastrzeżeń.

Pomysł kociej kawiarni wyszedł od Klubu Miłośników i Hodowców Kotów Club 4 Cats. To właśnie to stowarzyszenie zgłosiło projekt do Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Projekt wygrał, jednak miasto przekazało jego wykonanie nie stowarzyszeniu, a Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie. Schronisko zajęło się przygotowaniem i funkcjonowaniem kociej kawiarni, współpracując z Bankiem Żywności i stowarzyszenie Zwierzyniec Św. Franciszka. Na wykonanie projektu z budżetu obywatelskiego poszło 100 tys. zł.

Elżbieta Krywko, prezes Klubu Miłośników i Hodowców Kotów Club 4 Cats oraz Fundacji Mruczący Terapeuta, pomysłodawczyni kociej kawiarni uważa, że projekt poprzez swoje wykonanie został wypaczony. Kawiarnia, która miała być miejscem przyjaznym dla kotów i działać przez cały tydzień czynna jest tylko w weekendy i to po południu. Koty tam nie mieszkają, tylko są dowożone.


Żeby zmienić tę sytuację, Elżbieta Krywko wysłała do Schroniska dla Zwierząt propozycję współpracy w zakresie prowadzenia kociej kawiarni. Klub Miłośników i Hodowców Kotów oferuje schronisku m. in. pomoc w przystosowaniu pomieszczeń w sposób przyjazny dla kotów, zapewnienie funkcjonowania lokalu 7 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie, prowadzenie aktualnych wykazów zwierząt pozostających do adopcji oraz wprowadzenie sprzedaży kawy i ciasta oraz innych "kocich" rzeczy.

- Uważam, że taki lokal w Olsztynie ma sens bycia. Ma sens, ale tylko wtedy, gdy będzie otwarty codziennie, koty będą tam na stałe, a wystrój wnętrza będzie przytulny i bardziej koci, co sprzyjać będzie wypoczywaniu w obecności kotów, bo taki jest główny cel istnienia kociej kawiarni - argumentuje Elżbieta Krywko. - Tymczasem wyremontowany lokal na ul. Monte Bohaterów Casino 10 stoi od roku pusty przez cały tydzień z wyjątkiem 3 popołudni w tygodniu, co daje maksymalnie 10-12 godzin. Uważam, że doskonale poradzimy sobie z prowadzeniem kociej kawiarni a lokal ten stanie się popularnym i ulubionym miejscem spotkań olsztyńskich miłośników kotów - dodaje.


Jutro (23.08) radni mają zająć się problemem kociej kawiarni w Olsztynie podczas posiedzenia komisji gospodarki komunalnej. Jak mówi Anna Barańska, dyrektor olsztyńskiego schroniska, wszystkie zainteresowane podmioty zostały o tym poinformowane.

- Wszystkie działania organizacji działających na rzecz kotów wpisują się w jeden cel. Jeśli możemy połączyć siły, to dlaczego nie? Choć więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć dopiero po posiedzeniu - zapowiada.
ez

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Olsztyn Kocha Koty #2314851 | 83.9.*.* 26 sie 2017 23:18

  https://www.youtube.com/watch?v=tXHCmNqS -ew

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. XYZ #2312964 | 88.156.*.* 23 sie 2017 21:55

   a wiecie ile miejsc parkingowych można by było w mieście wybudować? A na koty to niech ich wielbiciele szukają prywatnych sponsorów :)

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. XYZ #2312882 | 88.156.*.* 23 sie 2017 20:33

    "KTOŚ" usuwa komentarze, ale podtrzymuje to co zostało wcześniej napisane :)

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz

   2. Ini #2312758 | 94.254.*.* 23 sie 2017 18:02

    Drodzy komentujący pod nickiem XYZ i -JA, proponuje zapoznać się z ta informacja i podciągnąć nienaeistnych i szkalujace dobre imię Elżbiety Krywko i wolontariusz Fundacji Mruczący Terapeuta: Kodeks karny wskazuje, iż osoba pomawiająca inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Jest to przestępstwo pomówienia w typie podstawowym. Jeżeli dopuszczamy się takiego czynu za pomocą środków masowego przekazu (do których należy Internet), narażamy się na surowszą odpowiedzialność. Kodeks karny przewiduje w tej sytuacji obok kary grzywny czy ograniczenia wolności, także karę pozbawienia wolności do 1 roku.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Ula #2312701 | 185.103.*.* 23 sie 2017 16:45

     no już nie wiem jak ludziom wytłumaczyć,że pieniądze to już w 2015r w wysokości 100.000,00 zl dostało Schronisko!!SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT i zrobiło z nimi co nie powinno , a władze miasta,które dały te pieniądze udają ,że nic się nie stało. Nikt nie chce pieniędzy czy to tak trudno zrozumiec , te pieniądze juz dawno wydano LUDZIE CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM A JAK WAS NA TO NIE STAC TO NIE ZABIERAJCIE GLOSU W SPRAWIE, przeczytajcie Gazetę Polska codzienna!!

     odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (20)
    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5