Olsztyński Teatr Lalek uczy i bawi

2024-02-07 21:18:47(ost. akt: 2024-02-07 21:32:22)

Autor zdjęcia: Urząd Miasta Olsztyna

Wśród zaproszeń, jakie otrzymałem w ostatnim czasie zaintrygowało mnie czytanie performatywne sztuki „Piękna była to przygoda”, przygotowane przez Olsztyński Teatr Lalek i zrealizowane w olsztyńskim ratuszu. Zarówno tytuł, data jak i miejsce nie były przypadkowe. Nawiązywały do podobnego wydarzenia, którym równo 70 lat temu rozpoczęła działalność ta bez wątpienia bardzo zasłużona instytucja kultury, od lat osiemdziesiątych funkcjonująca pod obecną nazwą.

Na Olsztyńskim Teatrze Lalek wychowały się całe pokolenia olsztynian, które tłumnie oglądały spektakle grane w pierwotnej siedzibie na placu Bema czy też w obecnej na ul. Głowackiego. To zrozumiałe, bo Teatr od zawsze utrzymywał wysoki poziom artystyczny, w czym zasługa oddanych mu aktorów i personelu technicznego. W ostatnich latach Jego działalność rozszerzyła się o znakomite spektakle dla dorosłych a także formy warsztatowe dla twórców zainteresowanych tą dziedziną sztuki.

Fot. Andrzej Sprzączak
Mam świadomość, że dzisiaj najważniejszym wyzwaniem stojącym przed OTL jest konieczność budowy nowej siedziby i jak już wcześniej deklarowałem nie zostawię Teatru samego z tym problemem.

Piotr Grzymowicz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5