Mural z wizerunkiem patrona na budynku szkoły

2023-11-14 10:07:33(ost. akt: 2023-11-19 19:49:35)

Autor zdjęcia: Archiwum SP w Gąskach

Od 15 lat Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach obchodzi swoje święto w Dniu Niepodległości. W tym roku okazja do świętowania była szczególna. Na budynku szkoły oficjalnie odsłonięto mural z wizerunkiem patrona.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy dziękczynnej za Ojczyznę w kościele parafialnym w Gąskach. Następnym punktem obchodów było złożenie kwiatów przy Pomniku 100-lecia Odzyskania Niepodległości, a następnie wybrana delegacja dokonała uroczystego odsłonięcia muralu z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego.
Kolejną częścią uroczystości była szkolna akademia, podczas której uczniowie wspólnie z nauczycielami zaprezentowali swoje artystyczne możliwości i przedstawili montaż słowno-muzyczny dotyczący Święta Niepodległości i postaci marszałka Józefa Piłsudskiego.
Głos zabrali zaproszeni goście: m.in. burmistrz Olecka Karol Sobczak, dyrektor Delegatury w Ełku Kuratorium Oświaty w Olsztynie Dariusz Jurczykowski oraz gen. dyw. Związku Piłsudczyków Józef Zych. Święto Szkoły zakończyło uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5