Dach pływalni Lega wymaga remontu. Grozi zawaleniem

2022-09-21 09:10:36(ost. akt: 2022-09-21 09:26:49)

Autor zdjęcia: um.olecko.pl

MOSiR w Olecku nie otrzymał zgody na dalsze użytkowanie basenu w sezonie zimowym. Basen wymaga pilnego remontu, bo urywają się główki nitów, które podtrzymują główne dźwigary dachu. Istnieje ryzyko, że pod ciężarem śniegu dach mógłby się zawalić.
Dach ma 10 lat, tyle co cały obiekt, który został oddany do użytku w 2012 roku. Odpadają gwoździe, nity, które podtrzymują główne dźwigary dachu, urywają się główki. Wiemy że największe zniszczenia są nad jacuzzi i nad basenem rekreacyjnym, bo chemia basenowa i temperatura wody, która jest tutaj większa niż w basenie pływackim, też swoje robią. Tak naprawdę pływalnia miała być zamknięta kilka miesięcy temu, natomiast w okresie letnim dach i cały obiekt został dopuszczony jeszcze do funkcjonowania, ale w okresie zimowym przy dużych opadach śniegu, które mogą wystąpić, najprawdopodobniej nic by się nie wydarzyło, natomiast nie będziemy ryzykować. Prawdopodobniej w trakcie budowy dachu został został użyty zły materiał. Badamy sprawę, staramy się dociec gdzie był być może popełniony błąd i na razie ciężko powiedzieć jakie podejmiemy dalsze kroki. Sprawę konsultowaliśmy i tak naprawdę nie do końca są podstawy, aby ubiegać się o jakiekolwiek zwroty kosztów czy odszkodowanie od wykonawcy — wyjaśnia Michał Ptaszyński, dyrektor MOSiR w Olecku.

Basen w Olecku będzie nieczynny od 1 grudnia. Wkrótce ma zostać ogłoszony przetarg na remont jego dachu.

— Jesteśmy na etapie kończenia przetargu. Niestety nie wiemy czy uda nam się znaleźć wykonawcę i tu jest przede wszystkim problem. Wierzę i tego się trzymam kurczowo, że remont potrwa dwa miesiące – w grudniu i styczniu, bo jeżeli uda nam się znaleźć wykonawcę, który rzeczywiście zacznie prace w grudniu, to wierzymy, że od lutego basen będzie znowu dostępny. Koszt remontu dachu wstępnie ma kosztować około 400 tys. zł lub więcej, ale przetarg wszystko pokaże — dodaje dyrektor Ptaszyński.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Warmiak2 #3105409 21 wrz 2022 11:05

    Tak niestety kończą się inwestycje , gdy głównym wskaźnikiem przetargów jest CENA, a nie jakość i warunki gwarancji !!! Przecież niedługo po wybudowaniu też "Odpadały gwoździe, nity, które podtrzymują główne dźwigary dachu, urywały się główki". Kto to "naprawiał" i za jakie pieniądze?

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) odpowiedz na ten komentarz

  2. olecczanin #3105407 21 wrz 2022 10:47

    Skoro wiadomo, że już od kilku miesięcy jest znany problem, dlaczego wtedy nie rozpoczęto działań naprawczych? Skoro wiadomo, że koszty utrzymania basenu będą w obecnej sytuacji ogromne, to może i lepiej, że gmina zrobi oszczędności kosztem zdrowia mieszkańców? I jeszcze jedna uwaga: KTO nie wydał zgody na użytkowanie pływalni? Może radni z opozycji się dowiedzą :)

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5