Oleccy policjanci prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”

2022-09-14 10:14:46(ost. akt: 2022-09-14 10:23:39)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Jak co roku we wrześniu policjanci oleckiej komendy prowadzą działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonie szkół oraz na drogach prowadzących do placówek opiekuńczo – wychowawczych. We wtorek gościli w Szkole Podstawowej w Świętajnie.
Wraz z nadejściem nowego roku szkolnego oleccy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Akcja trwa przez cały wrzesień i ma na celu dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych w drodze do i ze szkoły oraz propagowanie zasad bezpieczeństwa drogowego wśród dzieci.

Oprócz nadzoru dróg w rejonach placówek, organizowane są spotkania z uczniami podczas których policjanci rozmawiają z najmłodszymi jak powinni zachować się na drodze, przypominają o noszeniu odblasków czy informują o niebezpiecznych miejscach w rejonie szkół.

Funkcjonariusze spotykają się również z rodzicami. Edukują opiekunów nie tylko jak bezpiecznie przewozić dzieci, ale również mają na celu uświadomić im jak ważną rolę pełnią w ich życiu i jak mogą rozpoznać problemy z jakimi borykają się ich pociechy. Takie spotkanie odbyło się we wrotek 13w września w Szkole Podstawowej w Świętajnie.

Podczas prelekcji szczególną uwagę poświęcono problemom związanym z narkotykami, w tym symptomów i skutków zażywania ich przez młodzież. Policjanci wykorzystali przy tym walizkę edukacyjną zawierającą substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty wykorzystywane do ich używaniainformuje kom. Justyna Sznel, zastępca naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Olecku

Funkcjonariusze przy okazji prowadzonej akcji apelują także do kierowców o większą czujność i uwagę na drodze. Pamiętajmy, że dzieci bywają nie w pełni świadome przepisów obowiązujących w ruchu drogowym i należy wobec nich zachować szczególną ostrożność i zasadę ograniczonego zachowania.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5