Sierpień był pracowitym miesiącem dla oleckich karateków

2022-08-26 09:21:20(ost. akt: 2022-08-26 09:29:17)

Autor zdjęcia: Archiwum OSSWKK

Karatecy Oleckiej Szkoły Sztuk Walki w sierpniu rozpoczęli treningi motoryczne będące pierwszym etapem przygotowań do nowego sezonu. Ponadto uczestniczyli w trzech obozach sportowych.
Na początku miesiąca oleccy karatecy trenowali na 8-dniowym zgrupowaniu nad morzem wraz z zawodnikami z Łomży i Zambrowa. Mieli okazję nie tylko ćwiczyć, ale także skorzystać z różnych atrakcji – zwiedzili gdańską starówkę i zamek w Malborku, sprawdzili się na torach linoparku i relaksowali na plaży, w kinie i na obozowych dyskotekach.

W połowie sierpnia olecka reprezentacja wzięła udział w międzynarodowym obozie w Lublinie, który zgromadził 350 karateków z 14 krajów: Austrii, Francji, Reunionu, Hiszpanii, Finlandii, Rumunii, Czech, Holandii, Węgier, Niemiec, Ukrainy, Bułgarii, Słowacji i Polski. Treningi prowadzili shihan Katsuhito Gorai – dyrektor Międzynarodowego Departamentu IKO oraz shihan Shin Ito – dyrektor Japońskiego Komitetu Technicznego IKO. Olecko reprezentowali: sensei Wojciech Rejterada, Piotr Michniewicz i Piotr Gaworski.

W przedostatni tydzień wakacji karatecy ćwiczyli wraz z warszawskim klubem „Toshii”, który po raz kolejny zorganizował swój obóz w Olecku. Przez 8 dni zawodnicy trenowali nawet 4 razy dziennie, co było okazją do zdobycia kolejnych cennych doświadczeń.
 
- Czas spędzony na obozach to nie tylko ciężkie treningi, ale tez różne formy wypoczynku, które dają zastrzyk energii na nowy sezon. Przed nami wiele wyzwań, do końca roku planujemy wystartować w 8 turniejach różnej rangi, w tym w Mistrzostwach Europy - mówi trener Wojciech Rejterada.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5