Dzieci z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Olecku

2022-08-05 13:27:55(ost. akt: 2022-08-05 13:35:10)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Olecko

Dzieci w trakcie półkolonii organizowanych przez MOSiR w Olecku odwiedziły mundurowych w Komendzie Powiatowej Policji w Olecku. Podczas spotkania policjanci opowiedzieli im o służbie, a także przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Od początku wakacji Komendę Powiatową Policji w Olecku odwiedzały dzieci biorące udział w półkoloniach „Sportowe Lato 2022” organizowane przez MOSiR Olecko. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą policjanta oraz omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dzieci dowiedziały się czym zajmują się policjanci, przypomniały sobie numery alarmowe, a także poznały dyżurnych oleckiej policji. Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie pomieszczeń dla osób zatrzymanych, gdzie każdy mógł z bliska zobaczyć, jak wyglądają cele. O swojej służbie opowiadali dzielnicowi oraz funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Dzieci z chęcią przyglądały się z bliska policyjnemu wyposażeniu oraz radiowozom.

Ostatnim punktem wizyty były odwiedziny Komendanta Powiatowego Policji w Olecku mł. insp. Jerzego Kuprewicza, który opowiadał o swojej służbie, a także o niesfornej Poli, bohaterce książki „Na ratunek Poli” stworzonej w ramach programu profilaktycznego „Profilaktyka Smyka”. Najmłodsi mieli okazję wysłuchać, czytanej przez Komendanta Powiatowego Policji w Olecku mł. insp. Jerzego Kuprewicza, opowieści o przygodach tytułowej bohaterki i wyciągnąć wnioski które staną się cenną lekcją.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

(pk)

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5