Urządzili sobie noc sylwestrową w czerwcu

2022-06-16 09:16:04(ost. akt: 2022-06-16 09:33:39)

Autor zdjęcia: Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

Dzisiejszej nocy oleccy policjanci podejmowali interwencję w związku z zakłóceniem porządku publicznego. Trzech młodych mieszkańców Olecka postanowiło urządzić sobie w czerwcu sylwestra i w środku nocy rzucali petardami.
Żarty i zabawa petardami nocą jednym mogą wydawać sposobem na świetne spędzanie czasu, zaś dla innych wybrykiem, który zakłóca ich spokój.
Dzisiejszej nocy (15 czerwca) policjanci podejmowali interwencję w związku z zakłóceniem porządku publicznego polegającego na rzucaniu petardami przez młodych mężczyzn. Było to trzech mieszkańców Olecka, względem których funkcjonariusze podjęli czynności służbowe, a za swoje zachowanie zostali ukarani mandatami karnymi.

Warto przypomnieć treść Art. 51 kodeksu wykroczeń mówi o tym, że kto zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Wykroczenie to nazywane jest w wybrykiem, ponieważ jest to na ogół nagły występek osoby, który polega na zachowaniu odbiegającym od przyjętych w społeczeństwie norm postępowania. Sam przepis chroni spokój publiczny, porządek publiczny, spoczynek nocny oraz obyczajność publiczną.

Dbajmy o siebie nawzajem i szanujmy spokój każdego człowieka. Czasami coś co może wydawać się nam żartem lub zabawą, dla kogoś innego może być uciążliwe.

(pk)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5