Groźne zdarzenia na drogach powiatu. Na szczęście bez ofiar

2022-06-11 07:59:22(ost. akt: 2022-06-11 08:11:02)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Olecku

Na drogach powiatu doszło do dwóch poważnych zdarzeń drogowych. Ponadto oleccy funkcjonariusze zatrzymali kierującego, który prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu.
W czwartek (09.06.2022) po godz. 18:00 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Rosochackie w gminie Olecko. Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, 34-letni kierujący osobową mazdą nie dostosował prędkości do warunków drogowych i po wyjeździe z łuki drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, po którym poruszała się prawidłowo kierująca oplem. Kobieta w manewrze obronnym zjechała do rowu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1100 zł.

Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło tego samego dnia po godz. 23:30 na trasie Kowale Oleckie - Pogorzel. Jak wynikało z relacji kierującego samochodem osobowym marki Audi nagle na drogę wtargnęły trzy konie. Niestety nie udało mu się wyhamować i doszło do zderzenia z jednym z nich. W wyniku uderzenia samochód został poważnie uszkodzony.

Na szczęście w obu zdarzeniach nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Również w czwartek około godz. 17:30 w miejscowości Rogówko gm. Kowale Oleckie, na drodze krajowej nr 65 oleccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen z przyczepką. Po sprawdzeniu policyjnych baz danych okazało się, że 21-latek posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto podczas dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem nie mógł ciągnąć przyczepki, z którą się poruszał. Do tego znajdowała się na niej tablica rejestracyjna pochodząca z innej przyczepy. Za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5