Zachęcali do adopcji psów i sprzątania po swoich pupilach

2022-06-05 23:12:04(ost. akt: 2022-06-06 01:01:32)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko - adopcje psów i kotów zorganizowało festyn „Olecko Wolne od Psich Kup”. Była też prezentacja psów do adopcji i wiele innych atrakcji. Przez cały czas trwał kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczono na leczenie chłopczyka walczącego z nowotworem.

Festyn zorganizowany został w ramach kampanii społecznej prowadzonej przez Stowarzyszenie Cztery Łapy Olecko - adopcje psów i kotów, która ma ma celu uświadamianie mieszkańców miasta jak ważną rolę odgrywa sprzątanie po własnym pupilu. Podczas festynu, który odbył się w niedzielę 5 czerwca na polanie obok skate parku, prezentowano psy do adopcji. Były też pogaduchy o sprzątaniu po swoim psie.

Przez cały czas odbywały się zabawy i gry z animatorami Pióropusza i Ważkafun. Wystąpiły grupy taneczne Mufin Squad i Taka Sytuacja z Regionalnego Ośrodka Kultury w Olecku, które prowadzi Anna Duchnowska.

Podczas festynu odbył się kiermasz pysznych ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie 9- letniego Wiktora Nikielca, chorego na nowotwór złośliwy (glejak móżdżku).

Całą imprezę poprowadził DJ Makal.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5