Poznajemy kuchnię ukraińską

2022-04-06 00:18:23(ost. akt: 2022-04-06 00:34:19)

Autor zdjęcia: Anna Turowska

Jakie są smaki kuchni ukraińskiej? Jakie są jej tradycyjne dania? Mogła się o tym przekonać młodzież z naszych szkół podczas warsztatów. Kulinarna przygoda odbyła się pod hasłem „Dzień kuchni ukraińskiej”.
Warsztaty kulinarne zorganizowała starosta olecki Marzanna Pojawa-Grajewska. Pomogły w tym panie z Ukrainy – Tetiana Martynenko, Nataliia Shapovalova, Oksana Hubakina i Lilia Dziergun.

— W trakcie warsztatów przygotowaliśmy 3 ukraińskie potrawy. Aromatyczny barszcz ukraiński. Chrupiące deruny, czyli placki ziemniaczane. Smakowita zapiekanka z karmelizowanymi jabłkami. Oczywiście skosztowaliśmy tych wszystkich pyszności — relacjonują uczestnicy. — Serdecznie dziękujemy Paniom z Ukrainy za wspólne gotowanie i podzielenie się z nami ukraińskimi przepisami, a młodzieży za aktywny udział w warsztatach. Podziękowanie kierujemy do Dyrekcji Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku za udostępnienie pracowni.

W warsztatach udział wzięli: Wiktoria Biehunik, Kamil Barszczewski, Malwina Wawrzyn z I LO im. Jana Kochanowskiego w Olecku; Anna Sadowska, Dawid Jankowski, Karol Cendrowski z OSW im. św. Filipa Smaldone w Olecku z opiekunem Barbarą Wyrwińską; Kamila Rynkiewicz, Wiktoria Leszczyńska i Anna Jankowska z ZST w Olecku z opiekunem Marzeną Kaplińską; Weronika Chodnicka, Wiktoria Borucińska i Kinga Kruklińska z ZSLiZ w Olecku.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5