Burmistrz Olecka wręczył nagrody i stypendia za wybitne osiągnięcia

2021-12-03 13:33:34(ost. akt: 2021-12-03 13:53:29)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

W oleckim ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów oraz nagród burmistrza Olecka. Stypendia w dziedzinie nauki, artystycznej i sportu szkolnego otrzymało 24 uczniów. Natomiast nagrody za wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym odebrało 34 sportowców.
Burmistrz Karol Sobczak przyznał stypendia w dziedzinie nauki (5 stypendiów), artystycznej (13 stypendiów) i sportu szkolnego (6 stypendiów) za osiągnięcia uzyskane w roku szkolnym 2020/2021.


Stypendium Burmistrza Olecka za uzyskane osiągnięcia w dziedzinie nauki w roku szkolnym 2020/2021 otrzymali:
1) Dominik Głowicki – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku – stypendium II stopnia,
2) Maksymilian Gałkowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 – stypendium II stopnia,
3) Aniela Zofia Żylińska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 – stypendium II stopnia,
4) Rozalia Mikielska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku – stypendium II stopnia,
5) Amelia Michałowska – uczennica Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich – stypendium II stopnia.

Stypendium Burmistrza Olecka za uzyskane osiągnięcia w dziedzinie artystycznej w roku szkolnym 2020/2021 otrzymali:
1) Lidia Grześ – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku – stypendium I stopnia,
2) Igor Sienica – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olecku – stypendium I stopnia,
3) Julia Szymulewska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olecku – stypendium I stopnia,
4) Kamil Smokowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olecku – stypendium I stopnia,
5) Lena Łęczycki – uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Olecku – stypendium I stopnia,
6) Julia Korąkiewicz – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olecku – stypendium I stopnia,
7) Olga Czeszkiewicz – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku – stypendium I stopnia,
8) Maja Sztelmach – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku – stypendium I stopnia,
9) Izabela Stefanowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku – stypendium I stopnia,
10) Amelia Maksimowicz – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Olecku – stypendium I stopnia,
11) Nikola Piotrowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olecku – stypendium I stopnia,
12) Weronika Weisbrod – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olecku – stypendium III stopnia,
13) Mateusz Klekotko – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olecku – stypendium I stopnia.

Stypendium Burmistrza Olecka za uzyskane osiągnięcia w dziedzinie sportu szkolnego w roku szkolnym 2020/2021 otrzymali:

1) Weronika Wiktoria Trajgiel – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olecku – stypendium III stopnia,
2) Dominika Kosakowska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olecku – stypendium III stopnia,
3) Joanna Zamojska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 w Olecku – stypendium III stopnia,
4) Karol Złotnik – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olecku – stypendium III stopnia,
5) Dominik Witkowski – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 w Olecku – stypendium III stopnia,
6) Natalia Mruszczyk – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3  w Olecku – stypendium III stopnia.


Nagrodę Burmistrza Olecka za osiągnięte wysokie wyniki w sporcie w okresie od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r. otrzymali:
1) Amelia Gajewska - nagroda II stopnia;
2) Ada Adamska - nagroda II stopnia;
3) Izabela Ćwirko - nagroda II stopnia;
4) Lidia Panuszko - nagroda II stopnia;
5) Igor Max Szejnoga - nagroda II stopnia;
6) Michał Matyjewicz - nagroda II stopnia;
7) Julia Butkiewicz - nagroda II stopnia;
8) Filip Żurawlew - nagroda II stopnia;
9) Filip Drażba – nagroda II stopnia;
10) Leszek Tarasiuk – nagroda II stopnia;
11) Piotr Gibowicz – nagroda II stopnia;
12) Paweł Jasiukiewicz – nagroda II stopnia;
13) Kinga Kuklińska – nagroda II stopnia;
14) Julia Hołownia – nagroda II stopnia;
15) Filip Maksimowicz – nagroda II stopnia;
16) Andżelika Dobrzyń – nagroda II stopnia;
17) Natalia Hatalska – nagroda II stopnia;
18) Tymoteusz Łukowski – nagroda II stopnia;
19) Władysław Domelewski – nagroda II stopnia;
20) Konrad Dobrzyń – nagroda II stopnia;
21) Nina Szyłkiewicz – nagroda III stopnia;
22) Nikola Jurek - nagroda III stopnia;
23) Maja Jeglińska - nagroda III stopnia;
24) Oliwia Sobczak - nagroda III stopnia;
25) Kacper Kłoczko – nagroda III stopnia;
26) Jan Saulewicz – nagroda III stopnia;
27) Mateusz Gaworski – nagroda III stopnia;
28) Przemysław Murzyn – nagroda III stopnia;
29) Oliver Truchan – nagroda III stopnia;
30) Olaf Tarasiuk – nagroda III stopnia;
31) Maja Dziubińska – nagroda III stopnia;
32) Lena Pskowska – nagroda III stopnia;
33) Dominik Dziedziach – nagroda III stopnia;
34) Julia Milewska – nagroda III stopnia.

Nagrodę dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w krajowym lub międzynarodowym współzawodnictwie sportowym otrzymali:
1) Lena Czaplejewicz;
2) Gabriela Wysocka;
3) Oliwia Szydłowska;
4) Antoni Miszczak;
5) Aleksandra Pęcak;
6) Gabriela Domysławska;
7) Wiktor Bondarenko;
8) Rozalia Mikielska;
9) Zuzanna Pęcak;
10) Naila Nowoć;
11) Kornel Olaf Romotowski;
12) Kacper Tomasz Szydłowski;
13) Kacper Barszczewski.

Podczas uroczystości uhonorowano również wszystkich nauczycieli i trenerów, dzięki którym oleccy uczniowie osiągnęli wyjątkowe sukcesy. Medale i dyplomy otrzymały także oleckie mażoretki, które odniosły sukces na Mistrzostwach Polski Mażoretek 2021 w Kędzierzynie-Koźlu.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5