Miliony dofinansowania na ważne inwestycje

2021-10-25 13:28:06(ost. akt: 2021-10-26 11:40:28)
Burmistrz Olecka Karol Sobczak na specjalnej konferencji prasowej, na której premier Mateusz Morawiecki przedstawił Program Inwestycji Strategicznych.

Burmistrz Olecka Karol Sobczak na specjalnej konferencji prasowej, na której premier Mateusz Morawiecki przedstawił Program Inwestycji Strategicznych.

Autor zdjęcia: facebook.com/karolsobczakburmistrzolecka/

36,3 mln zł otrzyma powiat olecki z Polskiego Ładu. Najwięcej, bo ponad 12 mln zł trafi do gminy Olecko, która planuje modernizację i rozwój sieci oświetlenia ulicznego. Narzekać nie mogą również gminy Kowale Oleckie, Świętajno i Wieliczki.
Dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczył w ogłoszeniu listy beneficjentów pierwszej edycji programu, podkreślił, że po raz pierwszy po 1989 roku jednostki samorządu terytorialnego skorzystają z rządowego wsparcia inwestycyjnego w takiej skali. Samorządy w całym kraju dostaną nawet do 95 proc. bezzwrotnego dofinansowania kosztów ponoszonych na inwestycje, m.in. w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną, modernizację źródeł ciepła czy gospodarowanie odpadami.

Gmina Olecko na modernizację i rozwój sieci oświetlenia ulicznego otrzyma 12,089 mln zł (100 % wnioskowanej kwoty).
Gmina Kowale Oleckie otrzyma 5 mln zł na modernizację obiektów infrastruktury oświatowej i społecznej wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych.
Gmina Świętajno dostanie dofinansowanie na realizację trzech projektów: budowę sieci wodociągowej Świętajno – Kolonia oraz Rogowszczyzna – Dudki (3,04 mln zł), modernizację 12 przepompowni ścieków wraz zakupem sprzętu do udrażniania i czyszczenia kanalizacji (1,3 mln zł) oraz na przebudowę odcinków dróg gminnych w miejscowościach: Chełchy, Niemsty, Połom i Świętajno (1,99 mln zł).
Gmina Wieliczki otrzyma 8,55 mln zł na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez budowę dróg w miejscowościach: Krzyżewko - Markowskie, Puchówka, Wojnasy, Cimochy.

Do powiatu oleckiego trafi też 4,27 mln zł na przebudowę drogi powiatowej Szwałk – Sokółki – Stożne na odcinku Zawady Oleckie – Sokółki.

Obrazek w tresci

Fot. facebook.com/karolsobczakburmistrzolecka/

Zgodnie z przyjętym regulaminem, o przyznaniu dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych decydował Prezes Rady Ministrów w oparciu o rekomendację komisji powołanej przy KPRM. Na tej podstawie Bank Gospodarstwa Krajowego wystawi promesy dla samorządów, a te uruchomią przetargi w ciągu maksymalnie pół roku od ich otrzymania.

Obrazek w tresci

Fot. facebook.com/karolsobczakburmistrzolecka/

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. olecczanin #3078822 25 paź 2021 18:22

    To teraz jasne, dlaczego Wacek ze swoimi popiera koalicję z pisem w powiecie, korzyści oczywiste. Wymiana Kaziuka za Mariana. I dobry ruch Karola, kasa gminie potrzebna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5