Rusza kampania „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”

2021-10-21 21:10:54 (ost. akt: 2021-10-21 22:00:37)

Autor zdjęcia: wm.policja.gov.pl

Od 21 października do 15 grudnia, w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, policjanci będą prowadzili działania mające na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na prawidłowe oświetlenie pojazdów. W wybranych stacjach diagnostycznych kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich samochodach.
Jesienią zmiany pogody i związana z tym zmiana warunków drogowych szczególnie dają o sobie znać kierowcom. Dlatego o tej porze roku trzeba w sposób szczególny zadbać o przygotowanie swojego auta do podróży. Właśnie z tego powodu po raz kolejny ruszyła akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”, którą przygotowali policjanci drogówki współpracując z Instytutem Transportu Samochodowego oraz partnerami akcji w całym kraju.

Od 21 października do 15 grudnia 2021 roku, w ramach ogólnopolskiej akcji „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”, realizowane będą działania mające na celu zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na prawidłowe oświetlenie pojazdów, które niewątpliwie ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

W dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia, w wybranych stacjach diagnostycznych, wszyscy chętni kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoich pojazdach.
W Olecku będą to cztery stacje:
Auto-Beka, ul. Ełcka,
Auto-Center, ul. Zamostowa 2,
Transbud Olecko, ul. Wojska Polskiego 9,
P.W. Kram ul. Wojska Polskiego 5.

Ponadto użytkownicy aplikacji „Yanosik" będą mieli dostęp do informacji na temat akcji oraz o lokalizacji najbliższej stacji biorącej udział w akcji.

Poza tym w wybranych terminach policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno - prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego również będą prowadzić kontrole w tym zakresie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5