Czujny obywatel uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy

2021-10-15 10:16:10 (ost. akt: 2021-10-15 10:24:55)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się 59-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Zauważył, że kierowca innego pojazdu może być nietrzeźwy i natychmiast zareagował. Jego podejrzenia okazały się uzasadnione. Zatrzymany kierowca miał w organizmie blisko 4 promile.
Wczoraj (14.10.21 r.) około godziny 9:30 oficer dyżurny oleckiej policji otrzymał informację o ujęciu przez 59-letniego mężczyznę kierowcy samochodu dostawczego, który chwilę wcześniej zatrzymał się na poboczu drogi wojewódzkiej nieopodal miejscowości Doliwy. Zgłaszający początkowo myślał, że kierowca może potrzebować pomocy medycznej, jednak gdy poczuł woń alkoholu, zabrał mu kluczyki ze stacyjki.

- Policjanci Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego natychmiast pojechali na miejsce i potwierdzili informację. Ujętym kierowcą był 33-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało w jego organizmie blisko 4 promile. Kierowca, tak jak i jego prawo jazdy, został zatrzymany - informuje Piotr Krat, rzecznik prasowy KPP w Olecku.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania.

Apelujemy!
Razem zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego może zgłosić każdy, nawet anonimowo. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5