Szachiści walczyli na Przystanku Olecko

2021-07-23 16:13:11 (ost. akt: 2021-07-23 22:37:44)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Już trzeci rok z rzędu na Przystanku Olecko rozegrano Rodzinne Przystankowe Mistrzostwa Olecka w szachach szybkich. Zwyciężyła drużyna Debora Choińska/ Damian Boguszewski z Suwałk/Nowej Wsi
W tym roku do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn: z Warszawy, Suwałk, Giżycka, Ostrowca Świętokrzyskiego, Gdańska, Nowej Wsi, Olecka, a także z Hiszpanii.


Turniej rozegrano na dystansie 6 rund i tempie gry 15 minut na zawodnika. O pierwsze trzy miejsca toczyła się zacięta rywalizacja. Na zakończeniu turnieju trzy drużyny zdobyły identyczną liczbę punktów i o kolejności decydowała punktacja pomocnicza.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna Choińska/Boguszewski z Suwałk/Nowej Wsi. Drugie miejsce przypadło Julii i Kacprowi Boguszewskim z Nowej Wsi, a trzecie Mariuszowi i Maksymilianowi Krogulskim z Warszawy.
Najlepsza drużyna z Olecka Ułas/ Karniej zajęła 6. miejsce.
Indywidualnie najlepszymi zawodnikami z Olecka okazali się: Maksymilian Hanc z trzecim wynikiem na drugiej szachownicy i szóstym w klasyfikacji generalnej oraz Maciej Karniej, czwarty na drugiej szachownicy i siódmy w klasyfikacji generalnej.

Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Sebastian Hanc (Olecko), a najstarszym zawodnikiem Jan Ułas (Olecko).

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5