„Predathlon Family Cup” w Olecku. Szykujcie się!

2021-05-03 08:00:00 (ost. akt: 2021-05-02 22:54:02)
19 czerwca 2021 roku po raz pierwszy w Olecku odbędą się zawody z cyklu „Predathlon Family Cup”. To nowoczesne wydarzenie sportowe łączące duety z różnych pokoleń! Dorosły i dziecko (młodzież) wspólnie postarają się dotrzeć do mety po pokonaniu około 5-kilometrowej trasy biegowej, 12-kilometrowej trasy rowerowej i 5-kilometrowej trasy kajakowej.
Sportowe zmagania będą toczyły się wśród przepięknych oleckich okoliczności przyrody. Celem zawodów jest nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywnego wypoczynku i rekreacji, ale również promocja walorów przyrodniczych naszego miasta.

TRWAJĄ ZAPISY: Link do zapisów

Startuje 40 par - 80 osób.
Para może posiadać zestaw dowolny - mama z synem, tata z córką, wujek z siostrzeńcem, brat z bratem, a nawet przyjaciółka z przyjaciółką. Jedyny warunek jaki stawiamy dotyczy wieku startujących. Starszy zawodnik musi mieć co najmniej 18 lat, zaś młodszy od 8 do 17 włącznie. Tylko tyle i aż tyle bo kilka kilometrów każda z par będzie miała do wspólnego pokonania. Najpierw około pięciokilometrowy bieg, następnie 12-kilometrowy etap rowerowy i wreszcie, wyczerpujące resztki sił, 5 kilometrów w kajaku na wodach oleckiego jeziora.

Start, strefa zmian i meta oraz całe predathlonowe miasteczko wraz z atrakcjami i strefą gastronomiczną zostaną zlokalizowane na plaży Szyjka, a trasy na Wiewiórczej Ścieżce, m.in. w okolicach Amfiteatru Podzamcze i obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku oraz, ta kajakowa, na jeziorze Oleckim Wielkim.


Zapraszamy kibiców (19 czerwca, godz.11) do wspierania zawodników podczas na starcie, mecie oraz w momencie zmiany dyscypliny.

Piękne – chwile, a potem wspomnienia
Radość – uśmiech na całej trasie
Energia – od kibiców dla uczestników na każdym metrze trasy
Duety – dziecko i dorosły, mama i córka, syn i ojciec, wujek i bratanek, babcia i wnuczek
Atmosfera, jakiej nie ma nigdzie indziej
Trzy – aktywności: bieganie, jazda rowerem i pływanie kajakiem
Hart – ducha, trzeba mieć sportowe zacięcie, by pokonać całą trasę
Lądowy – i nie tylko, będzie też woda i powietrze, chociaż tym razem obędzie się bez latania
Olecko – nie ma lepszego miejsca na takie wydarzenia
Niezapomniany – to będzie wspaniałe przeżycie dla zawodników, jak i kibiców!

Organizatorzy: MOSIR w Olecku, Urząd Miejskie w Olecku, Fundacja "Kierunek Ultra"2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5