Olecka policja apeluje o prawidłowe parkowanie

2020-08-20 09:51:19 (ost. akt: 2020-08-20 10:05:58)

Autor zdjęcia: Zbigniew Malinowski

Olecka policja prowadziła działania „Parkuj z głową” i apeluje do mieszkańców powiatu oraz wszystkich przyjeżdżających do naszego miasta o parkowanie swoich samochodów w miejscach do tego dozwolonych.
— Od dłuższego czasu oleccy policjanci otrzymują zgłoszenia w przedmiocie nieprawidłowego parkowania pojazdów. Dotyczą one niestosowania się do znaków zakazu parkowania, parkowania pojazdów na chodnikach, co znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie mieszkańcom. W tej sytuacji zadaniem funkcjonariuszy jest reagowanie na popełniane przez kierujących wykroczenia – informuje Justyna Sznel z KPP w Olecku.

W związku z tym, oleccy policjanci będą prowadzili cykliczne działania „Parkuj z głową”. Podczas akacji funkcjonariusze będą zwracali uwagę na zaparkowane auta, będą sprawdzali czy pojazdy są zaparkowane w miejscach do tego wyznaczonych, czy nie blokują wyjazdów, skrzyżowań, chodników oraz czy nie niszczą zieleni. Policjanci chętnie każdemu doradzą gdzie parkować zgodnie z przepisami, za drobne wykroczenia pouczą. Jeśli jednak któryś z kierowców wykaże się wyjątkową arogancją i lekceważeniem przepisów, sięgną też po bloczek mandatowy.

Podczas pierwszego dnia takich działań oleccy policjanci ujawnili 12 naruszeń dotyczących nieprawidłowego parkowania. Dziesięciu kierujących zostało pouczonych, a dwóch otrzymało mandat karny.

Apelujemy do wszystkich: nie dajcie nam szansy oraz możliwości nakładania kar! Wystarczy prawidłowo zaparkować i można beztrosko spędzać czas mając pewność, że po powrocie do auta żadna przykra niespodzianka na kierowcę czekać nie będzie.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pieszy #2962263 | 83.6.*.* 21 sie 2020 09:25

    Co tu apelować, twrypać karniaki, może sie czegoś nauczą, a tym co mówią, że brak miejsc do parkowania, to marsz do Ratusza, tam urzęduje niejaki burmistrz, on ponosi odpowiedzialność.

    odpowiedz na ten komentarz

  2. Smash #2961986 | 31.0.*.* 20 sie 2020 12:30

    Pojezdzijcie uliczkami osiedla poetow. Mickiewicza,Żeromskiego i wszystkich przyległych to wystawicie dużo wiecej. Nagminnie blokowane sa chodniki po calej szerokosci. Nie da sie przejsc z wozkami, przypominam,ze niepelnosprawni w Olecku tez mieszkaja i sie poruszac chca...

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5