W sieci znajdziesz to czego szukasz

2015-06-11 12:00:00(ost. akt: 2015-06-18 17:12:25)
Niedzielny Piknik Rodzinny fundacji Przyszłość dla Dzieci i „Naszego Olsztyniaka” to nie tylko koncerty, gry i zabawy, ale także miejsce, gdzie całe rodziny mogły zatroszczyć się o swoją przyszłość. Na stoisku akcji „Chcę internet!”, każdy mógł skorzystać z internetu i przy pomocy tabletu oznaczyć na internetowej mapie regionu miejsca, gdzie szybkiej, szerokopasmowej sieci  brakuje.
Wszystko po to, by przyspieszyć budowę jej infrastruktury sieci na Warmii i Mazurach.- Dostęp do sieci szerokopasmowej ma w naszym regionie mniej niż połowa mieszkańców – tłumaczy Sylwia Jaskulska, członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Aby to zmienić samorząd województwa realizuje inicjatywę „Chcę internet!”. Na dzień dzisiejszy na portalu cheinternet.pl zalogowało się 1000 użytkowników czyli 3000 rodzin, ale to wciąż mało, dlatego promujemy nasz portal, żeby jak najwięcej ludzi zgłaszało zapotrzebowanie na szybki internet.

Namiot akcji „Chcę internet” był podczas niedzielnego piknikuj jednym z najchętniej odwiedzanych stoisk. Spotkaliśmy tam między innymi Pawła i Jolantę Wróblewicz. — Jesteśmy z Mrągowa i choć na bardzo wolny internet nie narzekamy, to wielu mieszkańców Warmii i Mazur, zwłaszcza ci spoza większych miast, mają z tym duży problem — mówił Paweł a Jolanta dodawała: — Dobrze by było, żeby każdy miał równe szanse dostępu do internetu, bo bez tego w dzisiejszym świecie ani rusz. Jeśli chce się sprawdzić cokolwiek, nawet zwykły repertuar kinowy, już trzeba mieć dostęp do sieci. Dlatego rozwój szerokopasmowej sieci na Warmii i Mazurach to dobry pomysł.


2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5