To już tradycja. Studenci UWM w Olsztynie walczyli w Boju Akademików! [ZDJĘCIA]

2025-05-31 15:59:56(ost. akt: 2025-05-31 16:18:23)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Bez tego wydarzenia Kortowiada nie byłaby Kortowiadą. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie walczyli o tytuł najlepszego akademika w Kortowie.
Dla wielu studentów to już tradycja, bez której juwenalia nie byłyby prawdziwymi juwenaliami. Za nami kolejna edycja Boju Akademików.

Jak tłumaczą organizatorzy celem konkurencji jest sprawdzenie własnej wytrzymałości fizycznej oraz psychicznej uczestników zawodów, podnoszenie ogólnej sprawności fizycznej studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, integracja oraz aktywizacja studentów zamieszkujących Domy Studenckie.

Fot. Zbigniew Woźniak

Studenci zmierzyli się w następujących konkurencjach:
— bieg w workach,
— bieg na trzy nogi,
— przeciąganie liny,
— lej,
— bieg śmierci.

We wszystkich konkurencjach (z wyjątkiem przeciągania liny i leja) podstawowym założeniem jest przebycie uzgodnionego dystansu w jak najszybszym czasie.

Fot. Zbigniew Woźniak

Bój Akademików to ostatni etap Ligi Akademików, w której studenci "toczyli walkę" już od kilku miesięcy. Pierwszym etapem były Gry Barowe. Studenci rywalizowali ze sobą w piłkarzykach, tenisie stołowym i bilardzie. Drugą konkurencją był Wystrój Akademików.

Zobaczcie naszą relację z tego kultowego wydarzenia!