Turniej boccia w Olecku

2015-06-02 14:42:24 (ost. akt: 2015-06-02 15:04:32)

Autor zdjęcia: Mariusz Niewiarowski

W hali Lega sportowcy niepełnosprawni z Białegostoku i Olecka walczyli w I integracyjnym Turnieju Boccia.
Na I Integracyjny Turniej Boccia dla niepełnosprawnych przyjechała 17-osobowa grupa niepełnosprawnych sportowców ze Startu Białystok wraz z opiekunami i trenerami i, jak wypowiadała się Zuzanna Usakiewicz – trenerka, została serdecznie przyjęci przez uczestników i wychowawców w Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Goście znaleźli czas na zwiedzanie miasta. Najbardziej podobał im się spacer nad jeziorem Wiewiórczą Ścieżką. Wszyscy byli zachwyceni oleckim molo, plażą i skocznią.

Opiekunowie białostockiej grupy Konrad Sewestian i Andrzej Klim podziwiali nasze warunki do uprawiania sportu. Podzieliłam się wrażeniami – my, rodzice jesteśmy szczęśliwi, że nasze dzieci mają możliwość nieodpłatnie uczestniczyć w zajęciach sportowych w hali Lega w sekcjach: pływania, lekkiej atletyki, piłki siatkowej, boccia, tenisa stołowego oraz na siłowni.

Zawodnik z Olecka Piotr Bajster był na obozie letnim w Augustowie zorganizowanym przez Start Białystok, a teraz na turnieju w Ledze spotkał swoich znajomych i przyjaciół z Białegostoku - przyznał Piotr Bajster.

- Zdobyłam jeden punkt dla drużyny. Mam kolegów i koleżanki w Białymstoku, bo byłam razem z nimi na obozie zimowym w Augustowie - podkreśla Magdalena Walulik, zawodniczka z Olecka

Z kolei Krzysztof Tomczuk z Białegostoku przyznaje, że na zawodach jest po raz pierwszy i zachwyca się ich atmosferą.
- W boccia trenuję od września, ale z wrażenia nie pamiętam, ile punktów zdobyłem dla drużyny - mówi białostocczanin.

W zawodach nie było jednak ważne, kto ile punktów zdobył, a najważniejsza była radość z udziału i przeżycie atmosfery prawdziwych zawodów. Obydwie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a każdy uczestnik – medal. Dla większości był to pierwszy medal sportowy w życiu.
Zawody przygotowała Halina Jaroc, trenerka boccia w Olecku i Mariusz Niewiarowski koordynator zajęć sportowych dla niepełnosprawnych.
Jadwiga Wasilewska

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5