Niebezpiecznie na naszych drogach

2024-06-06 17:05:26(ost. akt: 2024-06-06 17:11:16)

Autor zdjęcia: KPP Olecko

We wtorek o godz. 8:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany, że na trasie Nory – Wieliczki doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci ruchu drogowego, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Skoda, nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru i rozpoczął wyprzedzanie osobowego opla. W wyniku nieprawidłowego wyprzedzania kierująca oplem, 39-letnia kobieta, celem uniknięcia zderzenia, zmuszona została do zjechania do przydrożnego rowu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W trakcie przeprowadzanych czynności przez policjantów ruchu drogowego, okazało się, że kierujący skodą 53-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Teraz sprawca za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz za jazdę bez uprawnień odpowie przed sądem.

Również we wtorek chwilę przed godz. 9:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na Placu Wolności w Olecku. 14-letni kierujący jednośladem, mieszkaniec Olecka, wjechał na przejście dla pieszych, gdzie został potrącony przez samochód osobowy, którym kierował 55-letni mężczyzna.


Kierowca był trzeźwy. Chłopiec został przetransportowany do szpitala w Suwałkach.

Teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci.

KPP Olecko, opr. tom

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5