Olecczanie na turnieju tenisa stołowego

2024-05-23 16:49:12(ost. akt: 2024-05-23 17:00:20)

Autor zdjęcia: zdj. nadesłane/Robert Karniej

Nauczyciele z Olecka - Marzena Jasińska i Robert Karniej wywalczyli złoty i srebrny medal w grze indywidualnej oraz srebro w grze mieszanej.
W miniony weekend, od 17 do 19 maja, w Łodzi odbyły się XXXIII Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w tenisie stołowym.

W mistrzostwach rywalizowało ponad 80 zawodników z całej Polski. Olecko i zarazem województwo warmińsko - mazurskie reprezentowało dwoje nauczycieli z Olecka: Marzena Jasińska - nauczycielka wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnym oraz Robert Karniej - nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 1.

Nauczyciele z Olecka świetnie poradzili sobie w turnieju indywidualnym Marzena Jasińska po zwyciężeniu w finałowym pojedynku z Joanna Kalarus (Wieruszów) sięgnęła po złoto w kategorii kobiet 41-50 lat , a Robert Karniej w finałowym pojedynku kategorii mężczyzn do lat 40 zmierzył się z Marcinem Grzybem (Ryki), przegrywając po zaciętym boju 3:2 tym samym wywalczył srebro.
Następnie został rozegrany turniej gier mieszanych, w którym wystartowało 14 par.

Po wygraniu trzech pojedynków drużyna z Olecka dotarła do finału, w którym zmierzyła się z bardzo utytułowaną parą Dorota Borkowska (Wrocław) była reprezentantka Polski i srebrna medalistka mistrzostw Europy Weterenów.
Wojciech Tebecio (Skarszewy) medalista mistrzostw Świata Weteranów.
Po zaciętym pojedynku 3:2 olecczanie musieli uznać wyższość rywali.