Nasi strażacy z odznaczeniami i wyróżnieniami

2024-05-14 15:21:34(ost. akt: 2024-05-14 15:26:15)

Autor zdjęcia: powiat.olecko.pl

Obchody Warmińsko-Mazurskich Dni Strażaka rozpoczęto mszą świętą w intencji strażaków, odprawioną w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Następnie w Hali Widowiskowo-Sportowej „Urania” w Olsztynie odbył się uroczysty apel, podczas którego odbyła się ceremonia odznaczeń i wyróżnień dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, pracowników cywilnych PSP i przedstawicieli instytucji współpracujących, którzy swoim zaangażowaniem zasłużyli się dla ochrony przeciwpożarowej. Z okazji Dnia Strażaka funkcjonariusze PSP otrzymali także awanse na wyższe stopnie służbowe.

Podczas uroczystości wręczono odznaczenia państwowe i resortowe, w tym m.in.: Krzyże Zasługi, Krzyże Świętego Floriana, Medale Za Długoletnią Służbę, Odznaki „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Odznaki Świętego Floriana, Znaki Związku OSP RP, Krzyże Rycerskie Świętego Floriana, Medale Honorowe im. Bolesława Chomicza, oraz Medale za Zasługi dla Pożarnictwa a także Odznaki Za Zasługi dla Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP.

Wśród tych osób są również strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olecku.

kpt. Marek Wysocki – Brązowy Krzyż Zasługi
asp. Sławomir Jarmołowicz – Srebrna Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”
st. ogn. Rafał Siwik – Brązowa Odznaka „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”

Międzynarodowy Dzień Strażaka to wspólne święto wszystkich strażaków, Państwowej Straży Pożarnej, druhen i druhów Ochotniczych straży pożarnych. To znakomita okazja, aby uhonorować naszą obecnością pracę i ofiarną służbę zaangażowanych w ratowanie zdrowia i życia ludzi... Prawie 32 lata istnienia PSP, to ciągłe doskonalenie systemu ochrony przeciwpożarowej. Śp. gen. brygadier Feliks Dela, pierwszy komendant główny PSP tworzył krajowy system ratowniczo-gaśniczy, a dziś jesteśmy świadkiem dalszego rozwoju tego systemu... Doceniamy udział druhów podczas każdej akcji, szczególnie poza miastami. Ich pomoc jest nieoceniona, dlatego potrzebne jest udzielaniem im wsparcia, które realizujemy z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Chciałbym serdecznie, jeszcze raz szczególnie pogratulować i podziękować odznaczonym i awansowanym, bo dzięki indywidualnym zasługom i ofiarności dla naszego społeczeństwa, o naszych formacjach zarówno PSP i OSP mówi się dobrze — zwrócił się do zebranych zastępca komendanta głównego PSP nabryg. Józef Galica.

W uroczystości uczestniczył również Starosta Olecki Tomasz Kosobudzki.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5