Jak Wam minął weekend?

2024-03-05 08:49:33(ost. akt: 2024-03-05 09:00:19)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego oraz dzika zwierzyna to przyczyny kolizji drogowych na drogach powiatu oleckiego w ostatnich dniach.
W piątek po godz. 14:00 oficer dyżurny oleckiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym na ul. Gołdapskiej w Olecku. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia ustalili, że kierujący osobową dacią nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się samochodem osobowym marki BMW .Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kierowcy byli trzeźwi. Na szczęście nikt nie ucierpiał. 50 – letni sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500zł. Ponadto dowód rejestracyjny jego pojazdu został zatrzymany, ze względu na powstałe uszkodzenia.

Druga kolizja drogowa miała miejsce również w piątek chwilę przed godz. 15:00 w Olecku na ul. Wojska Polskiego. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący busem marki Fiat nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu osobowego. Mężczyzna nie zdążył zahamować w wyniku czego uderzył w tył auta. Obaj kierujący byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem 1 020 zł za spowodowanie zagrożenia na drodze. W tym przypadku również został zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu.

Policjanci pracowali również na miejscu kolizji osobówki z dziką zwierzyną Na terenie powiatu oleckiego do takiego zdarzenia doszło w piątek o godz. 18:00 w miejscowości Dąbrowskie. Z pobocza wprost pod koła osobowej toyoty wbiegł dzik. W wyniku zdarzenia samochód został uszkodzony. Na szczęście kierująca 33-letnia kobieta nie odniosła żadnych obrażeń.

KPP Olecko

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5