Uczniowie z "Jedynki" najlepsi w województwie. Wygrali Ligę Robotów!

2023-11-17 15:56:26(ost. akt: 2023-11-19 15:56:11)

Autor zdjęcia: SP1

Fantastyczna wiadomość nadeszła ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Mieście. Ich reprezentacja w Lidze Robotów zajęła 1 miejsce w województwie warmińsko - mazurskim.
Liga Robotów to ogólnopolski turniej zorganizowany we Włocławku przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Celem zabawy turniejowej jest wspieranie rozwoju takich kompetencji przyszłości, jak: kooperacja, kreatywność, krytyczne myślenie i komunikacja. Możliwość zanurzenia się w świat robotyki i nowoczesnych technologii w formie twórczych wyzwań i nauki przez zabawę, pozwala na wszechstronny rozwój naszych uczniów i ich talentów.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 zajęła 1 miejsce w województwie warmińsko - mazurskim i awansowała tym samym na kolejny etap rozgrywek, który odbędzie się 7 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Byli najlepsi w kategorii programowanie, w wyścigach i w wyzwaniu praktycznym zajęli drugie miejsce.

Drużyna mistrzów Warmii i Mazur z nowomiejskiej podstawówki to: Oliwier Chała, Bartosz Jabłoński, Sebastian Opasik, Szymon Strzelczak i Michał Zakreta. Opiekunką uczniów jest Małgorzata Pawłowska.