Z Susza przywieźli 11 medali

2023-05-23 08:04:42(ost. akt: 2023-05-23 08:06:05)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Dnia 20 maja w Suszu odbył się Puchar Polski Kadetów Starszych i Młodszych w formule kick light w którym udział wzięło 121 zawodników z 33 klubów. Równocześnie toczył się Puchar DFN i Ogólnopolski Turniej Kickboxingu Light Contact, Kick Light, PointFighting, Low Kick i Full Contact w którym rywalizowało 203 zawodników z 43 klubów.
W Suszu nie mogło zabraknąć naszych lokalnych zawodników z kurzętnickiego i nowomiejskiego klubu, wspieranych przez swoich kibiców i rodziców najmłodszych zawodników.

— Dla dzieci organizatorzy przygotowali turniej Soft Contact, jest to rywalizacja na piankowe pałki, ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, dająca przedsmak i mnóstwo doświadczenia przed poważniejszymi turniejami kickboxingu. Soft Contact na starcie zgromadził kilkadziesiąt dzieciaków z różnych ośrodków w Polsce — wyjaśnia trener Leszek Jobs. — Jak zawsze turnieje w Suszu stoją na wysokim poziomie sportowym oraz organizacyjnym, gdzie możliwość sprawdzenia swoich umiejętności mają początkujący młodzi zawodnicy , jak również doświadczeni utytułowani kickboxerzy .

MUKS Olimpia Nowe Miasto Lubawskie i LUKS Zamek EXPOM Kurzętnik jak zawsze byli widoczni i jak zawsze wracają ze zdobyczami medalowymi oraz z cennym doświadczeniem. Dodatkowo Kamil Laskowski i Adrian Januszewski zawodnicy MUKS Olimpia tym razem nie jako zawodnicy, ale jako sędziowie Polskiego Związku Kickboxingu brali udział w tym wydarzeniu sportowym.
— Teraz powrót na salę treningową dopracować szczegóły , bo już na początku czerwca kadeci starsi LUKS Zamek EXPOM Kurzętnik ruszają na swoją najważniejszą imprezę do Bałtowa, gdzie odbędą się Mistrzostwa Polski w formule Light Contact — podsumowuje trener Leszek Jobs, a my gratulujemy wyników z Susza o trzymamy kciuki za udany start w Bałtowie.

— Na koniec gorąco dziękujemy wszystkim zawodnikom za emocje które dostarczyli nam podczas turnieju. Bardzo się cieszymy, że jesteście częścią naszych sekcji kickboxingu z Kurzętnika i Nowego Miasta Lubawskiego. Dziękujemy również rodzicom, naszym kibicom, sponsorom i osobom którzy wspierają naszą pasję — podsumowują trenerzy Sebastian Prokop i Leszek Jobs.

Ogólnopolski Puchar DFN ( DUET FIGHT NIGHT )
Seniorzy: Albert Mederski – LC – 63 kg – 1 miejsce, Piotr Kołakowski – LC – 84 kg – 2 miejsce, Albert Mederski – KL – 63 kg – 1 miejsce.
Juniorzy: Kacper Olęcki – LC – 57 kg – 1 miejsce
Kadet Starszy: Marek Rosiński – LC – 47 kg – 2 miejsce, Marcel Tadajewski- LC – 57 kg – 2 miejsce.

Puchar Polski Kadetów Kick Light
Przemysław Januszewski + 69 kg – 3 miejsce
Michał Wiśniewski + 69 kg - 7 miejsce
Maciej Cap + 69 kg – 8 miejsce
Kacper Sławiński - 47 kg – 3 miejsce
Oskar Sławiński - 52 kg - 9 miejsce

Soft Contact - Dzieci
Nikola Gorczyca – 7-9 lat – 5-8 miejsce
Zofia Łapińska - 10-12 lat – 2 miejsce
Hanna Łapińska - 7-9 lat - 2 miejsce
Gabriel Danielewski – 10-12 lat – 3 miejsce
Aleksander Danielewski – 7-9 lat – 5-8 miejsce
Kajetan Abramowski – 7-9 lat – 5-8 miejsce
Tymoteusz Prokop – 7-9 lat - 3 miejsce

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5