"Dwójka" szkołą przyjazną wodzie [ZDJĘCIA]

2023-03-17 08:09:49(ost. akt: 2023-03-17 08:11:45)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2

16 marca 2023r. uczniowie klas II b i III a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lub. wzięli udział w wyjątkowej lekcji dotyczącej edukacji wodnej.
Zajęcia poprowadziła pani Ewa Wiśniewska z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, pomysłodawca programu “Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”, do którego w tym roku szkolnym po raz drugi przystąpiła nasza szkoła. Młodzi hydrolodzy podczas spotkania pogłębili swoją wiedzę o wodzie, dowiadując się m.in. jakie jest zastosowanie wody i jak należy o nią dbać.

Wiele emocji wywołała zabawa z chustą, podczas której uczniowie udawali ulewny deszcz, który może być przyczyną powodzi. Zajęcia zakończyły się zabawą z Kołem Fortuny – dzieci kręciły kołem, na którym zaznaczone były piktogramy nawiązujące do wody. Do każdego piktogramu podany był zestaw pytań, na które dzieci odpowiadały. Każde dziecko otrzymało nagrodę w postaci gadżetów nawiązujących tematycznie do programu “Aktywni Błękitni – Szkoła Przyjazna Wodzie”.


Aktywni Błękitni – to program edukacyjny Państwowego Gospodarstwa Wodnego - Wody Polskie, łączący szkoły promujące edukację wodną w zakresie dbałości o zasoby wodne i znajomości zasad bezpiecznego korzystania z rekreacji wodnej. Wody Polskie zachęcają do realizacji edukacji o zrównoważonym rozwoju w gospodarce wodnej, szczególnie ochrony przeciwpowodziowej i zapobieganiu skutkom suszy. Propagujemy poprawne nawyki korzystania z zasobów wodnych.

Bardzo dziękujemy pani Ewie Wiśniewskiej za ciekawe zajęcia pełne wrażeń. Teraz już każdy uczeń wie, jak dbać o wodę, jak należy zapobiegać suszy, jak można wykorzystać wodę z deszczówki i dlaczego Ziemia nazywana jest niebieską planetą. Szkolnym koordynatorem programu jest pani Barbara Milewska.

źródło: Szkoła Podstawowa nr 2
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5