Nowi lekarze w nowomiejskiej Przychodni Nr 1

2023-02-01 15:31:01(ost. akt: 2023-02-01 15:41:05)
Pacjentki czekające na wizytę w gabinecie lekarskim w Przychodni Nr 1

Pacjentki czekające na wizytę w gabinecie lekarskim w Przychodni Nr 1

Autor zdjęcia: Nadesłane

Pacjenci Przychodni Nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim mogą korzystać z fachowej opieki wielu doświadczonych lekarzy. Teraz do tego grona dołączyli nowi medycy.
Od początku 2023 roku, w poradni ginekologicznej nowomiejskiej Przychodni Nr 1 przy ulicy Mickiewicza 11b, przyjmuje nowy lekarz położnik - ginekolog - Tetiana Andriichuk. Pani Tetiana pochodzi z Ukrainy, gdzie pracowała w szpitalu na oddziale ginekologii onkologicznej. Przyjmuje pacjentki mówiące po polsku, jak i ze swojego rodzinnego kraju. Nowa lekarz ginekolog wykonuje badania kolposkopowe, których do tej pory w ośrodku nie było. Kolposkopia jest precyzyjnym badaniem narządów rodnych kobiety za pomocą obserwacji powierzchni tkanki w dużym powiększeniu. Pozwala to na szybkie wykrycie stanów chorobowych, w tym zmian nowotworowych, co może być gwarantem skutecznego leczenia. Gabinet w którym przyjmuje otwarty jest we wtorki i piątki. Rejestracja pacjentek odbywa się z wyprzedzeniem, podobnie jak do pozostałych ginekologów. Tu warto podkreślić, że wszystkie nowinki na bieżąco zamieszczane są na stronie internetowej ośrodka, do odwiedzania której zachęca kierownictwo Przychodni Nr 1.
Od połowy lutego, dwa razy w tygodniu, będzie przyjmował nowy lekarz rodzinny w poradni POZ. Jest to Oleksandr Andriichuk, który również pochodzi z Ukrainy i przyjmuje pacjentów zarówno z Polski jak i Ukrainy.
Na uwagę zasługuje również nowy sposób składania zamówienia na recepty, przez internet. Poprzez formularz umieszczony na naszej stronie www.przychodnianr1.pl. Pacjent może zamówić receptę na leki stałe, które do tej pory przepisywał mu nasz lekarz rodzinny. Uważam, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie, do tej pory trzeba było zamówienie dostarczyć do przychodni na kartce, teraz można to wygodnie zrobić z domu - mówi kierownik rejestracji.

W Przychodni Nr 1 przyjmuje nowy lekarz położnik - ginekolog - Tetiana Andriichuk, która pochodzi z Ukrainy, gdzie pracowała w szpitalu na oddziale ginekologii onkologicznej.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5