Bal jakby żywcem wyjęty z czasów PRL-u

2023-01-23 16:30:51(ost. akt: 2023-01-23 19:28:34)
Przed budynkiem cechu porządku pilnował milicyjny patrol

Przed budynkiem cechu porządku pilnował milicyjny patrol

Autor zdjęcia: Nadesłane

Zabawę w stylu PRL-u zorganizowano w nowomiejskim Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości. Na zabawie pojawiło się sto osób, chociaż chętnych było znacznie więcej.
Zarówno salę, jak i hol cechu przystrojono gadżetami z epoki galopującego PRL-u. Był więc stary telewizor, balia do prania z „rebeską”, wagi sklepowe i inne kultowe przedmioty. Goście, nie tylko powyciągali z lamusa rzeczy z epoki, sami również zadbali o stosowne przebrania. Wejścia pilnowali milicjanci, stał też znany milicyjny fiat 125 rodem z Lipowca. Na rowerze jeździł listonosz, była również kultowa wueska z kompletem starych kasków.
Wśród uczestników balu byli hojni sponsorzy, którzy przygotowali sporo przysmaków, jakie królowały niegdyś na stołach, a wśród nich bigos „na winie”, czyli co się nawinie, to w bigos, a także nalewki o swojskim smaku. Znana rzemieślnicza piekarnia p. Kopkowskich przygotowała okazjonalny tort.
— Nie obyło się bez tańca czekoladowego, konkursów i zabaw z epoki. Czas umilał kabaret Zgrana Paka z Rakowic i zespół Szwagropol. Dochód z naszej zabawy będzie przeznaczony na potrzeby organizacji cechowej w Nowym Mieście. Chciałbym w imieniu zarządu cechu podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację zabawy. Słowa uznania należą się sponsorom i wszystkim innym osobom zaangażowanym w karnawałowe przedsięwzięcie, bowiem przygotowanie tego typu imprezy nie jest zadaniem łatwym. Podziękowania należą się Agnieszce i Piotrowi czyli zespołowi TU i TERAZ — powiedział Andrzej Wiśniewski z grona organizatorów balu. ul

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5