Plastik na wystawie w galerii Przestrzeń Gruzownia [ZAPROSZENIE]

2022-09-22 10:02:06(ost. akt: 2022-09-22 10:04:51)

Autor zdjęcia: Przestrzeń Gruzownia

Wszechobecny plastik jest dla nas czymś zwyczajnym, tak bardzo, że aż niezauważalnym. Wiemy, że niezwykle szkodliwy, ale w codziennym biegu często o tym zapominamy. Będzie okazja się zatrzymać, zastanowić się i zobaczyć jak bardzo plastik dominuje w naszym życiu i otoczeniu. To dobry moment na refleksję.
— Nadmiar tworzyw sztucznych jest problemem globalnym, który pozostawia swoje wyraźne znaki w naszym życiu codziennym. Zjawisko to obejmuje nie tylko sferę materialną, ale również uczuciowo - emocjonalną.

Plastik stał się nieodłącznym "bytem" oraz symbolem naszej cywilizacji. — mówi Natalia Reszka — Prace na wystawie reprezentują rożnego rodzaju media oraz spojrzenia wobec podjętej problematyki. Pozwoli to odbiorcy na zastanowienie się nad jego własnym stosunkiem do problemu oraz relacji wobec zaistniałego zjawiska. Wystawa poprzez swoją wizualną formę pozwala na osobistą interpretację relacji, skali, kontroli, kontrastów oraz zależności.

Wernisaż wystawy prac multimedialnych, gdzie plastik będzie głównym tematem, odbędzie się 23 września 2022 (piątek), godz. 18:00 w galerii "Przestrzeń Gruzownia" w piwnicach Miejskiego Centrum Kultury.

Na wystawie będzie okazja zobaczyć prace studentek warszawskiej ASP z kierunku Sztuki Mediów: Alicji Staszewskiej oraz Dominiki Reszka. Koordynatorem jest Natalia Reszka. Serdecznie zapraszamy.

red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5