Zatrzymany mężczyzna podejrzany o dwa włamania na terenie gminy Grodziczno

2022-06-24 12:54:49(ost. akt: 2022-06-24 12:56:13)

Autor zdjęcia: policja

Nowomiejscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dwa włamania na terenie gminy Grodziczno. Sprawca ukradł z jednego z garaży samochód marki VW Golf i z budynku gospodarczego wyniósł ramę wraz z kołami od motoroweru. Funkcjonariusz odzyskali skradzione przedmioty. Teraz 18-latkowi za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
W minioną sobotę nowomiejscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego w miejscowości Katlewo. Sprawca zabrał stamtąd ramę wraz z kołami od motoroweru. Właściciel oszacował poniesione starty na wartość 700 złotych. Podjęte działania i ustalenia kryminalnych doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o to przestępstwo. Mężczyzna ten ma na swoim koncie jeszcze jedną kradzież z włamaniem. 18-latek włamał się do jednego z garaży w miejscowości Rynek i ukradł z jego wnętrza samochód osobowy marki Volkswagen Golf o wartości 1500 zł.

Funkcjonariusze odzyskali również skradzione przedmioty. Mieszkaniec gminy Grodziczno usłyszał zarzuty do których się przyznał. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowe Miasto
red.
nowemiasto@gazetaolsztynska.pl

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5